VELIKI RIVAL ĆE IGRATI ZA ĐOKOVIĆA! Karlos Alkaraz nadomak VELIKOG USPEHA! (VIDEO)
Karlos Alkaraz, Foto: Charles Baus/CSM / Shutterstock Editorial / Profimedia

biće žestoko!

Trofej vredan čela teniskog karavana

Objavljeno: 08:48h

Španski teniser Karlos Alkaras plasirao su finale Mastersa u Indijan Velsu i tako stigao na korak od povratka na čelo ATP liste gde se trenutno nalazi Novak Đoković.

On je u polufnalu pobedio Italijana Janika Sinera 7:6 (7-4), 6:3 za nešto manje od dva sata igre.

Španac će u finalu igrati protiv Rusa Danila Medvedeva, koji je u polufinalu savladao Amerikanca Frensisa Tijafoa 7:5, 7:6 (7:4).

U prvom setu Alkaraz je došao do brejka u petom gemu, iskoristivši drugu priliku da oduzme servis rivalu, ali se u osmom gemu Siner vratio i izjednačio na 4:4. U 12. gemu imao je čak i jednu set-loptu Italijan, ali Alkaraz uspeva da izbori taj-brejk. U njemu je bio dominantan posle rezultata 3:3 i sa 7:4 dolazi do vođstva u setovima.

U drugom setu takođe smo videli veliku borbu i veći broj neizvesnih gemova, ali se kao ključna ispostavila razlike od jednog brejka, do koje je Alkaraz stigao u drugom gemu.