NEUNIŠTIVI NOVAK NA KORAK OD 10. TITULE U MELBURNU: Amerikanac parirao samo set, a onda je krenuo Đokovićev ples!
Novak Đoković, Foto: WILLIAM WEST / AFP / Profimedia

borba za finale

Objavljeno: 12:33h
Miloš Dreković
Završeno
12:12h

Novak Đoković deseti put u karijeri igraće u finalu Australijan opena pošto je u polufinalu pobedio 35. igrača sveta Amerikanca Tomija Pola sa 3:0  u setivima.

Đoković je dobro počeo, poveo sa 5:1, ali je Pol uspeo da izjednači na 5:5. Srpski igrač je posle toga osvojio dva uzastopna gema i tako poveo u setovima.

Đoković je bio ubedljiv u naredna dva pošto je prepustio Polu samo tri gema.

Novak će u nedelju u finalu igrati protiv četvrtog tenisera sveta Grka Stefanosa Cicipasa.

12:06h

6:2 - KRAJ MEČA!!!!!!!!!!! Novak Đoković plasirao se finale Australijan opena. Srpski teniser je lako i ubedljivo u polufinalu turnira u Melburnu savladao Tomija Pola 3:0 (7:5, 6:1, 6:2).

12:01h

5:2 - Ostaje Tomi Pol u meču, ali će posle pauze Novak Đoković servirati za plasman u svoje novo finale na turniru u Melburnu.

11:58h

5:1 - Novak sa nulom osvaja svoj servis gem.

11:53h

4:1 - Amerikanac osvaja svoj prvi servis gem u trećem setu.

11:46h

4:0 - Pol ima šansu da vrati jedan brejk 30:40. Amerikanac ne koristi priliku, Novak dolazi do izjednačenja. Osvojio je Đoković i naredna dva poena i stigao na još jedan korak od plasmana u finale.

11:42h

3:0 - BREEEEEEEEJK!!!!!!!! Novak lagano koraća ka svom novom finalu Australijan opena.

Novak Đoković
11:41h

2:0 - Samo jedan poen osvoji je Pol u ovom gemu, Novak lako overava prednost brejka.

11:27h

TREĆI SET:

1:0 -  BREEEEEEEEEJKKKKKK!!!!!!!! Novak Đoković obukao je drugu majicu, ali mu to nije poremetilo ni promenilo stil igre. Fantastičnim lob udarcem Đoković stiže do nove brejk prilike. Srpski teniser nema milosti, koristi šansu i oduzima servis Tomiju Polu.

11:20h

6:1 - Novak ima set loptu za osvajanje drugog seta 40:30. Koristi priliku srpski as i sada je na set od plasmana u novi finale Australijan opena.

11:17h

5:1 - Amerikanac je konačno uspeo da se upiše na semafor u drugom setu.

11:12h

5:0 - Briljantan servis gem Đokovića bez izgubljenog poena.

11:09h

4:0 - BREEEEEEEEEEJK!!!!!!! Nova šansa za srpskog tenisera 30:40. Pol polako propada, Novak pravi još jedan brejk i sigurno korača ka osvajanju drugog seta.

10:59h

3:0 - Još jednom problemi priikom servisa srpskog tenisera, brejk prilika za Pola koju Đoković uspešno neutralizuje. Najduži gem od početka na kraju je ipak pripao srpskom teniseru koji je tako materijalizovao prednost brejka.

10:53h

2:0 - BREEEEEEEEEJKKKKKKK!!!!!!! Đoković pritiska rivala i dolazi do dve brejk prilike 15:40. Koristi drugu šansu i oduzima servis rivalu.