DOKTORSKA PARTIJA VELIKOG NOVAKA: Strašan meč za polufinale Melburna, Rubljov UNIŠTEN za dva sata! (VIDEO/FOTO)
Novak Đoković, Foto: MANAN VATSYAYANA / AFP / Profimedia

Miloš Dreković
Završeno
11:59h

Novak Đoković briljantnom partijom uspeo je da se plasira u novo polufinale Australijan opena.

Srpski teniser demonstrirao je silu protiv Andreja Rubljova i pobedio ga sa 3:0 (6:1, 6:2, 6:4).

Ovo je Đokoviću bilo 54. grend slem četvrtfinale, a pobedom je osigurao 44. polufinale na najvećim turnirima.

Za rivala u polufinalu srpski teniser ima trenutno 35. igrača sveta Amerikanca Tomija Pola.

11:51h

6:4 - KRAJ MEČA!!!!!!!!  Srpski teniser plasirao se u novo polufinale Australijan opena posle ubedljive partije i pobede protiv ruskog tenisera Andreja Rubljova.

11:47h

5:4 - Osvaja Rubljov gem, ostaje za sada u meču, ali će Novak Đoković posle pauze servirati za pobedu.

11:45h

5:3 - Novi majstorski servis gem Đokovića koji je na korak od plasmana u polufinale.

11:41h

4:3 - Bilo je 30:30, ali je ruski teniser osvojio naredna dva poena i tako ostao u igri u trećem setu.

11:37h

4:2 - Imao je Novak sreće u poslednjem poenu ovog gema pošto je pogodio sajlu na vrhu mreže. Lopta pada u polje ruskog tenisera, a Đoković tako dolazi još jedan korak bliže polufinalu.

11:32h

3:2 - Zadržava sada Rubljov svoj servis i osvaja gem.

11:31h

3:1 - Sve ide kako treba, Novak je blizu plasmanu u novo polufinale turnira u Melburnu.

Novak Đoković
11:24h

2:1 - Đoković ima još jednu brejk šansu koju je ruski teniser spasio zahvaljiujući dobrom servisu. Preživeo je nekako Rubljov i stigao do svog prvog gema u trećem setu.

11:21h

2:0 - Sa samo jednim izgubljenim poenom, Đoković osvaja gem i potvrđuje brejk na startu trećeg seta.

11:16h

TREĆI SET:

1:0 - BREEEEEEEEEEEJKKK!!!!! Veliki problemi za momka koji je rođen u Moskvu, Đoković ima dve brejk prilike 15:40. Nije srpski teniser uspeo da ih iskoristi, stigao je ruski teniser do izjednačenja, ali više nije mogao jer je Đoković uspeo da iskoristi sledeću priliku i oduzme servis rivalu.

11:04h

6:2 - Dve set lopte za Đokovića 40:15. Ponovo problemi kada Novak servira za osvajanje seta, Rubljov ima brejk priliku. Bekhend srpskog asa je proradio kada je to bilo potrebno, ništa od brejka za Rubljova. Ni treću set priliku Novak nije iskoristio, ali jeste petu i tako je sada na set od plasmana u novo polufinale turnira u Melburnu.

11:00h

5:2 - BREEEEEEEEEEJK!!!!!!!! Novak brejk prilika za Đokovića 30:40. Duplom servis greškom Rubljov poklanja gem srpskom teniseru koji u narednom gemu ima priliku da završi drugi set.

10:54h

4:2 - Vetar pravi dosta problema igračima, a Rubljov dolazi do brejk prilike. Odličnim prvim servisom Đoković neutralizuje šansu ruskog tenisera. Rubljov je imao još jednu šansu, ali je Novak uspeo da reši i taj problem, a kasnije sa dva uzastopna poena stigne do gema, a samim tim i do overe brejka.

10:45h

3:2 - BREEEEEEJK!!!!!! Đoković dominantno stiže do tri brejk šanse 0:40. Koristi srpski as drugu priliku i oduzima servis svom rivalu.