NOVAK DOMINIRAO, PA SE MUČIO, A POTOM POKAZAO FRANCUZU KO JE GAZDA! Đoković ide u treće kolo
Novak Đoković, Foto: EPA/LUKAS COCH

AUSTRALIJAN OPEN

Završeno
13:05h

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Australijan opena pošto je savladao Francuza Enca Kuaka sa 3:1 u setovima, odnosno 6:1, 6:7, 6:2 i 6:0.

Novak Đoković
Novak Đokovićfoto: Martin KEEP / AFP / Profimedia

Devetostruki osvajač Grend slema u Melburnu u narednoj rundi igraće protiv Grigora Dimitrova koji je ubedljivo pobedio Lasla Đerea.

U prvom setu videli smo dva brejka našeg asa koji je napravio brejk za 3:1 i 5:1 i rutinski priveo set na svoju stranu.

Novak Đokovićfoto: EPA/LUKAS COCH

U drugom setu rezultatska klackalica od početka do kraja, a Enco Kuako izjednačio je posle taj-brejk u kojem je pobedio sa 7:5.

Pri rezultatu 4:1 za Novaka u prvom setu, medicinski tajm-aut tražio je Francuz.

Potom kod rezultata 5:4 u drugom setu u korist Enca, Srbin je zatražio medicinski tajm-aut i vratio se sa novom bandažom na levoj nozi.

U trećem setu videli smo Đokovićev furiozan početak pošto je došao do brejka i potom isti potvrdio za 3:0, a je Kuako smanjio na 3:1.

Povećao je Srbin prednost na 4:1, a Francuz je do novog gema došao sa nulom.

Ipak, kasnije mu nije bilo spasa, nova dva gema u korist Novaka, jedan i brejk i 2:1 u setovima.

Enco Kuako
Enco Kuakofoto: EPA/Lukas Coch

Kako je počeo u trećem setu, tako je krenuo i u četvrtom pošto je Đoković poveo 2:0 i odmah uzeo brejk, a isto se desilo dva gema kasnije i na semaforu je stajalo 4:0.

Novak Đokovićfoto: EPA/ LUKAS COCH

Grešio je Kuako i Novak je stigao brzo do 5:0, a potom je novim brejkom potvrdio plasman u treće kolo turnira na kojem juri jubilarnu 10. titulu.

13:05h

0:6 - Novak Đoković dolazi do novog brejka protiv Enca Kuake i plasmana u treće kolo Australijan opena.

13:03h

0:5 - Grešio je Kuako i Novak je to iskoristio i na korak je do pobede.

12:58h

0:4 - NOVI BREJK! Srbin deluje nezaustavljivo!

12:54h

0:3 - Imao je Kuako šansu da osvoji prvi brejk na meču, ali nije mu to Novak dozvolio.

12:37h

0:2 - BREJK! Đoković je dugo lomio i na kraju slomio Francuza.

12:37h

0:1 - Dobar početak za Novaka.

12:36h
12:27h

2:6 - BREJK I SET! Novak Đoković osvaja treći set i dolazi do prednosti od 2:1 u setovima.

12:24h

2:5 - Bilo je uspona i padova, ali Novak dolazi na korak do osvajanja drugog seta.

12:20h

2:4 - Sa nulom je slavio Kuako sada.

12:14h

1:4 - Dugo je trajala razmena udaraca, ali Đoković ipak dolazi do poena.

12:14h

1:3 - Probudio se Enco, ali je i Novak grešio

12:04h

0:3 - Nesiguran je bio Kuako u ovom gemu, poslao jednu loptu u aut i zapečatio svoju sudbinu.