LISTA TOP 10 I DALJE IZGLEDA BOLNO: Ali Novak može da napreduje titulom u Torinu!
Novak Đoković, Foto: Christophe ARCHAMBAULT / AFP / Profimedia

atp lista

Nadalu je neophodno da osvoji ATP finale da bi završio godinu na prvom mestu. U kakvoj je formi, ipak je to nerealno pa bi Alkaras trebalo da ostane broj 1

Izašla je nova ATP lista, koja bi mogla drastično da se promeni po završetku ATP finala u Torinu.

Naime, Novak Đoković je osmi sa 3.320 bodova i praktično od rezultata na poslednjem turniru sezone, zavisiće i njegova krajnja godišnja pozicija.

Srbin je ostao bez 1.000 poena posle poraza u finalu mastersa u Parizu pre nedelju dana - 400 jer je branio titulu, a poražen je u finalu (odbranio 600 od 1000), dok su mu, kao i ostalim teniserima, oduzeti i poeni iz Torina od prošle sezone - 600, pred Završni turnir ove godine.

Novak Đoković

Najbolji igrač planete i dalje je Karlos Alkaras, ima 6.820 bodova. Drugi na svetu je Rafael Nadal koji ima 5.820 bodova.

Posle poraza na startu ATP finala, Rafi je neophodno da osvoji ovo takmičenje da bi završio godinu na prvom mestu. U kakvoj je formi, ipak je nerealno da sada po prvi put osvoji Završni turnir.

Treći na listi je Stefanos Cicipas, Grk ima 5.350 bodova, četvrti je Kasper Rud sa 5.020, dok je Danil Medvedev peti, ima 4.065 bodova. Feliks Ože Alijasim je šesti (3.955 bodova), Andrej Rubljov sedmi (3.530), dok su iza Novaka Tejlor Fric (2.955) i Holger Rune sa 2.911 bodova.

Što se tiče srpskih tenisera Miomir Kecmanović je 30. na svetu sa 1.420 bodova. Filip Krajinović je 55. ima 845 bodova, Laslo Đere je 73. (738), dok je Dušan Lajović na 100. mestu, ima 566 bodova.