ŠOK ZA NADALA! Amerikanac RAZBIO Španca na startu Završnog Mastersa!
Rafael Nadal, Foto: Dubreuil Corinne/ABACA / Abaca Press / Profimedia

au!

Fric isprašio Španca koji očigledno nije u najboljoj formi

Objavljeno: 23:06h

Španski teniser Rafael Nadal poražen je na startu "Zelene grupe" Završnog mastersa, a bolji od njega je bio Tejlor Fric sa 7:6(3), 6:1.

Ovo je zanimljivo treći uzastopni poraz Nadala i sva tri je pretrpeo od tenisera iz Sjedinjenih Američkih Država, prethodna dva naneli su mu teniseri iz Sjednjinih Američkih Država Frensis Tijafo, Tomi Pol.

Prvi set rešen je u taj-brejku, prethodno nije bilo brejkova, a Fric je propustio tri prilike da oduzme servis Nadalu.

Ipak u odlučujućem gemu, Amerikanac je zasluženo stigao do vođstva.

Tejlor Fric
Tejlor Fricfoto: EPA/Andy Rain

Prvi brejk na meču videli smo u četvrtom gemu drugog seta, Fric je iskoristio četvrtu brejk šansu i poveo sa 3:1.

Prelomni trenuci meča viđeni su u narednom servis gemu Nadala. Španac je servirao da smanji zaostatak, ali je poklekao posle maratona, nakon što je spasio četiri brejk lopte, nije uspeo da isto učini i po peti put.

Fric je poveo sa nedostižnih 5:1 i u narednom gemu samo završio posao.

U prvom meču ove grupe Kasper Rud je sa 2:0 savladao Feliksa Ožea-Alijasima.

Drugo kolo na programu je u utorak a parovi su Tejlor Fric - Feliks Ože-Alijasim i Rafel Nadal - Kasper Rud.