IGRA NERAVA PRIPALA NOVAKU! Strašan duel sa tri različita seta, jače živce na kraju je imao Đoković! (VIDEO/FOTO)
Novak Đoković, Foto: JULIEN DE ROSA / AFP / Profimedia

ATP MASTERS PARIZ, POLUFINALE

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 19:27h
Miloš Dreković

Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Parizu, pošto je nakon velike drame bio bolji od Stefanosa Cicipasa 2:1 (6:2, 3:6, 7:6).

Prvi set koji je odigrao Novak na meču bio je blizu teniske perfekcije.

Međutim situacija se promenila u nastavku igre. Deset grešaka u drugom setu srpskog tenisera, kao i mnogo bolja igra Cicipasa, uticali su da Grk izjednači rezultat u setovima.

Usledio je neizvestan treći set u kojem se Novak bolje snašao i posle taj-brejka upisao devetu pobedu protiv grčkog tenisera.

TREĆI SET:

TAJ-BREJK: Nema mini brejka na startu 2:1 vodi Đoković. Izbacuje Novak loptu u aut, Cicipas vodi 3:2. Na promenu strana odlazi se sa nerešenim rezultatom 3:3. Prvi mini brejk pravi grčki teniser 4:3. Fantastičnim forhendom Đoković uzvraća mini brejk 4:4. Srpski as pravi mini brejk i vodi 5:4. Strašan poen pripada Đokoviću koji dolazi do dve vezane meč lopte.

KRAJ MEČA!!!!!!!!! Novak Đoković plasirao se u finale Masters turnira u Parizu.

6:6 - Novak je dobrim servis gemom uspeo da izbori igranje taj-brejka.

5:6 - Cicipas je osvojenim gemom obezbedio makar igranje taj-brejka.

5:5 - Kakav servis gem Đokovića koji pod pritiskom bez izgubljenog poena dolazi do izjednačenja.

4:5 - Novak nije uspeo da iskoristi dve brejk šanse, tako da će u narednom gemu morati da servira kako bi produžio ovaj polufinalni meč.

4:4 - Uzvraća Đoković istom merom i osvaja gem sa nulom.

3:4 - Cicipas sa nulom osvaja servis gem, pritisak je ponovo na Novaku koji mora da juri rezultat.

3:3 - Ponovo lagan gem za srpskog tenisera, nema brejka na polovini odlučujućeg seta.

Novak Đoković

2:3 - Novak je sada imao priliku došao do 30:30, ali se grčki teniser izvukao tako da ponovo vodi.

2:2 - Sva tri seta počinju na isti način, ovoga puta Novak je osvojio svoj servis gem bez izgubljenog poena.

1:2 - Grk greši iz forhenda, Novak dolazi do 15:30, a zatim i do dve brejk prilike 15:40. Đoković ipak ne koristi šanse, gem se igra na razliku. Osvaja Cicipas naredna dva poena i rešava gem u svoju korist.

1:1 - Izgubio je Novak jedan poen, ali je uspeo da stigne do izjednačenja.

0:1 - Novak pritiska rivala dolazi do 30:30, ali grčki teniser ipak osvaja prvi gem u odlučujućem setu.

DRUGI SET:

3:6 - Cicipas dolazi do set lopte koju koristi tako da će treći set odlučiti pobednika meča.

3:5 - Kratak bekhend Novaka koji koristi Cicipas za 40:30, a zatim grčki teniser osvaja još jedan poen. Đoković u narednom gemu mora da servira za ostanak u drugom setu.

3:4 - Prekida Đoković seriju osvojenih gemova grčkog tenisera.

2:4 - Cicipas zahvaljujući dobrim servisima osvaja gem i overava prednost brejka.

Stefanos Cicipas

2:3 - BREEEEEEJK!!!!!!!! Problemi za Đokovića, Cicipas dolazi do brejk prilike koju koristi, tako da Đoković sada mora da juri prednost grčkog tenisera u drugom setu.

2:2 - Sada Novak pritiska grčkog tenisera 30:30. Pronalazi Cicipas as kada je bilo važno, a potom osvaja i naredni poen i stiže do gema.

2:1 - Cicipas je izvršio mali pritisak, bilo je 30:30, ali je naredna dva poena osvojio Đoković.

1:1 - Cicipas je osvojio gem i probudio publiku u Parizu koja želi da gleda dugačak i zanimljiv meč.

1:0 - I ovaj deo igre počeo je servisom Novaka Đokovića koji je ponovo bio siguran i lako osvojio prvi gem.

PRVI SET:

6:2 - Strašnom bekhend paralelom Novak dolazi do 0:15.

Prva dupla greška u meču Cicipasa donosi izjednačenje 40:40, a odmah posle toga Novak stiže do prve set lopte koju koristi tako da je sada korak bliže novom finalu u karijeri.

5:2 - Sa dva asa u nizu Novak stiže do novog gema kojim je overio prednost brejka.

4:2 - BREEEEEEEEJK!!!!!!!! Prvu brejk priliku na meču ima Đoković 30:40 i odmah je koristi.

3:2 - Prvi poen koji Novak gubi na svoj servis 15:15. To je ujedno bio i jedini poen koji je Cicipas uspeo da osvoji, Đoković ponovo vodi.

2:2 - Konačno jedan poen koji osvaja teniser koji ne servira 15:15. Prvi mali pritisak na servis grčkog tenisera 30:30. Gem ipak pripada Cicipasu.

2:1 - Strašni servis gemovi obojice tenisera na startu polufinala.

1:1 - Grčki teniser uzvraća istom merom u svom prvom servis gemu.

1:0 - Novak je lako bez izgubljenog poena osvojio prvi gem u polufinalu.

16:36 - Počelo je zagrevanje igrača.

16:34 - Novak Đoković i Stefanos Cicipas izašli su na teren, a žrebom je odlučeno da srpski teniser svojim servisom počne ovaj polufinalni meč.

U polufinalu Masters turnira u Parizu Novak Đoković igra protiv Stefanosa Cicipasa.

Do polufinalnog duela Srbin je stigao pobedama protiv Maksima Krisija, Karena Hačanova i Lorenca Musetija.

U dosadašnjim međusobnim duelima Novak je zabeležio osam pobeda i dva poraza.

Masters turnir u Parizu igra se za nagradni fond od 5.415.410 evra, a titulu brani upravo srpski teniser.

Prvi finalista Mastersa u Parizu je Holger Rune koji je savladao Feliksa Ožea-Alijasima slavivši sa 6:2, 6:3.