MEDVEDEV NIJE IMAO PROBLEMA SA DIMITROVIM: Rus u finalu turnira u Beču!
Danil Medvedev, Foto: EPA/Christian Bruna

u dva seta

Objavljeno: 17:10h

Danil Medvedev se plasirao u finale turnira Serije ATP 500 u Beču.

Ruski teniser je posle 86 minuta igre nadigrao 32. igrača sveta, Bugarina Grigora Dimitrova, 6:4, 6:2.

Tako je Danil u međusobnim okršajima sa Dimitrovim poveo sa 4:2 i stekao priliku da u nedelju, osvajanjem trofeja potvrdi vizu za ATP Tur finale u Torinu.

Ove sezone osvojio je samo titulu u Los Kabosu, tako da ima priliku da osvoji drugi pehar u sezoni. Uz to, popravio je skor ove sezone na tvrdoj podlozi na 33:10.

Prethodno je Danil imao problema sa navijačima u četvrtfinalu, gde je savladao domaćeg aduta Dominika Tima.

Reklo bi se da je teniser iz Moskve rutinski došao do pobede.

U prvom setu bio mu je dovoljan brejk u petom gemu. Imao je novu šansu u sedmom, nije iskoristio, ali ni set loptu u devetom gemu, na servis Dimitrova. Potom je dobio gem s nulom za 6:4.

Mededev nije popuštao ni u drugom setu, uz dva brejka, u petom i sedmom gemu završio je posao.

On će se u finalu sastati sa pobednikom meča između Denisa Šapovalova i Borne Ćorića.