NIJE BILO LAKO, ALI JE BILO EFIKASNO! Hačanov pokazao kvalitet, Đoković je ipak nepobediv! (VIDEO/FOTO)
Novak Đoković, Foto: EPA/Abir Sultan

atp astana, četvrtfinale!

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 23:18h

Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira u Astani, pošto je pobedio ruskog igrača Karena Hačanova sa 2:0, po setovima je bilo 6:4, 6:3.

Srpski teniser je odlično otvorio meč i poveo sa 3:0, ali je Hačanov osvojio naredna tri gema i izjednačio rezultat. Teniseri su potom čuvali svoje servise sve do 10. gema, kada Đoković koristi set i brejk loptu.

U drugom delu igre srpski teniser je jedini brejk napravio u četvrtom gemu, a do kraja je sačuvao prednost pa se tako plasirao u polufinalu gde če igrati protiv pobednika meča između Danila Medvedeva i Roberta Bautiste Aguta.

Prvo polufinale turnira u Astani čine Stefanos Cicipas i Andrej Rubljov.

DRUGI SET:

6:3 - KRAJ MEČA!!!!!!!!! NOVAK ĐOKOVIĆ - KAREN HAČANOV 2:0

Srpski teniser plasirao se u polufinale turnira u Astani.

5:3 - Dupla greška Hačanova 40:30. Novak izbacuje loptu u aut, ruski teniser osvaja gem tako da će Đoković u narednom morati da servira za pobedu.

5:2 - Sjajnim forhendima Đoković stiže na gem od plasmana u polufinale turnira u Astani.

4:2 - Hačanov smanjuje prednost Novaka u drugom setu.

4:1 - Raspala se koncentracija Hačanovu, Novak potvrđuje brejk prednosti u drugom setu.

Novak Đoković, Tel Aviv, Tenis

3:1 - BREEEEEEEEEEEEEJK!!!!!! Nova brejk prilika za Đokovića. Čistio je linije srpki teniser u ovom gemu i zasluženo uspeo da oduzme servis Hačanovu.

2:1 - Lošim smeč udarcem ruskog tenisera završen je gem tako da Đoković ponovo vodi u drugom setu.

1:1 - Preuzeo je inicijativu u poenu Novak i uspeo da dođe do prve brejk prilike u drugom setu. Pokušao je srpski as iz bekhenda da osvojio poen, ali u tome nije uspeo tako da je ruski teniser uspeo da stigne do izjednačenja. Prvim asom posle skoro sat vremena igre, ruski teniser ipak rešava gem u svoju korist.

1:0 - Bilo je malo problema, gem se igrao na razliku, ali je na kraju pripao srpskom teniseru.

PRVI SET:

6:4 - Novak je uspeo da dođe do prve set lopte koju je odmah iskoristio tako da je sada na korak od plasmana u polufinale turnira u Astani.

5:4 - Sa dva uzastopna as udarca, Đoković osvaja gem bez izgubljenog poena, tako da će Hačanov u sledećem morati da servira kako bi ostao u prvom setu.

4:4 - Brzo se igra, poeni su dosta kratki, a ruski teniser sada je uspeo da osvoji svoj gem i dođe do novog izjednačenja.

4:3 - Srpski teniser prekida seriju osvojenih gemova svog rivala i ponovo stiže do prednosti u prvom setu.

Novak Đoković

3:3 - Uzbudljiv gem koji se igrao na razliku pripao je ruskom teniseru koji je tako stigao do izjednačenja u prvom setu.

3:2 - BREEEEEEEEJK!!!!!!!!! Prva Novakova dupla greška na meču koja donosi Hačanovu dve brejk prilike 15:40. Koristi drugu priliku i oduzima servis srpskom teniseru.

3:1 - Sjajno je Hačanov servirao i tako uspeo da stigne do svog prvog gema u ovom četvrtfinalu.

3:0 - Novak je krenuo kao brzi voz, ponovo je osvojio svoj servis gem bez izgubljenog poena i tako overio prednost brejka na startu meča.

2:0 - BREEEEEEEEEJK!!!!!!!! Novak je iskoristio drugu brejk priliku i oduzeo servis rivalu.

1:0 - Osvaja srpski teniser prvi gem u meču bez izgubljenog poena.

Novak Đoković igra protiv Karena Hačanova četvrtfinale ATP turnira u Astani.

U prethodnoj rundi Đoković je savladao Holanđanina Votika Van de Zandšulpa, a Hačanov je bio bolji od Marina Čilića čime je sprečio da u Astani gledamo reprizu finala iz Tel Aviva.

U ukupnom međusobnim skoru srpski teniser vodi sa šest pobeda i jednom porazom.

ATP turnir u Astani je iz serije 500 i igra se za ukupan nagradni fond od 1,900,000.