NOVAK SE NIJE NI OZNOJIO: Đoković lako protiv Garina, Srbin je dozvolio Čileancu samo dva gema!
Novak Đoković, Foto: EPA/Abir Sultan

turnir u nur sultanu

Kompletan tok meča možete pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 15:16h

Novak Đoković je sa 2:0 (6:1;6:1) pobedio Kristijana Garina i tako se plasirao u treće kolo turnira u Nur Sultanu.

Nole je odmah napravio brejk, i tu prednost je održavao do kraja seta.

Drugi je bio identičan. Jedina razlika je ta što je u drugom setu brejk napravio malo kasnije, ali je ishod bio isti kao u prvom setu. (6:1)

Đoković će u osmini finala igrati protiv Holanđanina Botika van der Zanšlupa. Taj meč je na programu sutra, a vreme kadaće taj meč biti na terenu će naknadno biti objavljeno.

II SET

1:6 - Ovo je bilo kao lakši trening za Novaka. Srbin je ekspersno stigao do trećeg kola turnira u Nur Sultanu.

1:5 - Ovo je možemo reći kraj meča. Novak je prelomio susret, novi brejk za srpkog tenisera.

1:4 - Materijalizovao je brejk Đoković, još dva gema do plasmana u treće kolo.

1:3 - Ovo smo čekali, novi brejk za Novaka, prvi u drugom setu. Đoković je sebi trasirao put ka pobedi na ovom meču.

1:2 - Novak ekspresno stiže do drugog gema.

1:1 - Imao je Đoković šansu da dođe do velike prednosti i u drugom setu, ali nije uspeo da iskoristi brejk šansu. Garin se na kraju izvukao i uzeo prvi gem u ovom setu.

0:1 - Prvi gem za Novaka u drugom setu

I SET

1:6 - Sjajno igra Novak Đoković, ono što je radio u Tel Avivu, nastavio je u Kazahstanu, bez ikakvih problema je osvojio prvi set na meču protiv Garina.

1:5 - Evo ga i peti gem za Novaka, Garin servira za ostanak u prvom setu.

1:4 - Novi brejk za sprskog tenisera! Đoković je na pragu osvajanja prvog seta.

1:3 - Ulazi Đoković u ritam, novi lagan gem za najboljeg srpskog, a i za nas zauvek najboljeg svetskog tenisera.

1:2 - Sada i Garin uzvraća istom merom. Čileanac nije dozvolio Novaku da mu uzmi nijedan poen u gemu.

0:2 - Novak bez izgubljenog poena stiže do prvog gema na svoj servis, materijalizovana je prednost brejka.

0:1 - Odmah na startu meča Novak pravi brejk.

Prvi protivnik ka Novakovoj 90. tituli u karijeri je Čileanac Kristijan Garin. Inače turnir u glavnom gradu Kazahstana je veoma jak i kvalitetan, jer učestvuju brojni teniseri koji su trenutno ili su skoro bili među top 10 na svetu.

Veliko iznenađenje predstavlja poraz prvog tenisera sveta Karlosa Alkarasa koji je poražen od Davida Gofana, dok je prvi prepreku uspešno prošao Danil Medvedev.

Novak se sa Garinom sastajao tri puta, i u svim tim mečevima je slavio sa maksimalnim rezultatom.