ĐOKOVIĆ APSOLUTNO SAVRŠEN! Anduhar se izuzetno borio, ali ga je Novak lako rasturio! (VIDEO/FOTO)
Novak Đoković, Foto: EPA/Abir Sultan

ATP TEL AVIV

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 01:02h

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira u Tel Avivu, pošto je u dva seta pobedio Španca Pabla Anduhara 6:0, 6:3.

Sedmi teniser sveta je do pobede nad 115. igračem na ATP listi stigao posle sat i 27 minuta igre.

Đoković je ubedljivo stigao do pobede, prepustivši samo tri gema protivniku za čitav meč.

U prvo setu, Novak je tri puta oduzeo servis protivniku, i do vođstva je stigao bez izgubljenog gema.

Kada je reč o drugom setu, Anduhar je igrao bolje, osvojio drugi maratonski koji je trajao više od 20 minuta, ali je na kraju u osmom gemu Đoković stigao do brejka, i u narednom gemu iskoristio treću meč loptu.

Srpski teniser će u četvrtfinalu igrati protiv svog dobrog prijatelja, Vaseka Pospišila iz Kanade koji je ranije pobedio Edana Lesema u dva seta.

DRUGI SET:

6:3 - KRAJ MEČA!!!!! Novak Đoković savladao je Pabla Anduhara i plasirao se u četvrtfinale turnira u Tel Avivu.

5:3 - BREEEEEEEEJK!!!!!! Sada je Anduhar pod pritiskom 30:30. Duplom servis greškom, Đoković stiže do brejk prilike koju koristi i tako u narednom gemu stiže do prilike da servira za plasman u četvrtfinale.

4:3 - Problemi u servis gemu Đokovića 30:30. As udarcem, a zatim i još jednim osvojenim poenom Novak se izvlači i stiže do gema.

3:3 - Anduhar je osvojio servis gem bez izgubljenog poena.

3:2 - Sada je Novak brzopotezno osvojio svoj servis gem.

Novak Đoković

2:2 - Potpuno drugačiji Anduharov servis gem od prethodnog, izgubio je samo jedan poen i uspeo da stigne do novog izjednačenja u drugom setu.

2:1 - Nakon dugačkog usledio je jedan kratak gem koji je osvojio Đoković.

1:1 - Gem je bio izuzetno dugačak, trajao je 22 minuta. Đoković i Anduhar odigrali su 30 poena i nijedan nije hteo da popusti.

Gem koji će se dugo pamtiti na kraju je osvojio Anduhar i tako došao do svog prvog osvojenog gema na meču.

1:0 - Nastavlja Đoković da igra dobro i na početku drugog seta, osvaja sedmi gem u nizu za prednost na startu drugog seta.

PRVI SET:

6:0 - Izuzetno dugačak gem u kome je Anduhar spasio dve set lopte, ali treću nije mogao tako da je Novak posle svega 28 minuta igre stigao do prvog seta.

5:0 - Glatko i perfektno, posle smo 16 minuta igre Đoković je na gem od osvajanja prvog seta.

4:0 - BREEEEJK!!!!!! Nove vezane tri brejk lopte za srpskog tenisera. Novak koristi drugu i stiže do ogromne prednosti u prvom setu.

3:0 - Sve ide kako treba na početku meča. Novak lako overava prednost brejka.

2:0 - BREEEEEEEEJK!!!!! Novak je uspeo da iskoristi prvu brejk priliku na meču i oduzme servis rivalu.

1:0 - Novak je meč počeo as servisom, a prvi gem završio ga je vinerom

19:00 - Igrači su izašli na zagrevanje.

Srpski teniser Novak Đoković startuje na ATP turniru u Tel Avivu, a prvi protivnik mu je Pablo Anduhar.

Novak je postavljen za prvog nosioca i bio je slobodan na startu turnira, dok je Anduhar je u prvoj rundi eliminisao Brazilca Tijaga Monteiru.

Biće im ovo treći međusobni susret, prvi od 2012. godine, a u oba do sada odigrana slavio je Đoković.

Ukoliko pobedi Anduhara, rival srpskom teniseru biće njegov dobar prijatelj, Vasek Pospišil koji je pobedio Edana Leshema u dva seta.

Turnir u Tel Avivu, iz serije 250, igra se za nagradni fond od 949.475 dolara.