MEDVEDEV NE LIČI NA BROJA 1: Kirjos srušio šampiona Ju Es opena, da li je on sad prvi favorit?!
Nik Kirjos pobedio Medvedeva, Foto: EPA/Andre Pichette

igra u transu

Objavljeno: 07:55h

Australijanac Nik Kirjos savladao je Rusa Danila Medvedeva sa 2:1, po setovima 6:7 (2), 6:4, 6:2 na startu mastersa u Montrealu. Meč je trajao tačno dva časa.

Obojica tenisera servirala su sjajno u prvom setu, jedine brejk, ujedno i set lopte imao je Kirjos pri rezultatu 5:4, ali ih je Medvedev spasio. Tako je o pobedniku prvog seta odlučivao taj-brejk u kojem je prvi teniser sveta Medvedev bio bolji i dozvolio Australijancu samo dva poena.

Kirjos je bolje započeo drugi set i stigao do brejka na startu. Do kraja seta finalista Vimbldona sačuvao je svoj servis i stigao do izjendačenja.

Nik Kirjos, Vimbldon, Tenis

O pobedniku je odlučivao treći set, a prvi brejk u njemu načinio je Kirjos u petom gemu i stigao do prednosti od 3:2. Ovo je bio i prelomni trenutak meča, nakon izgubljenog servisa Medvedevu je popustila koncentracija, to je sjajni Kirjos znalački iskoristio, napravio još jedan brejk i uzeo "skalp" svetskom broju jedan.

Protivnik Niku Kirjosu u drugom kolu Montreala biće pobednik meča De Minor - Dimitrov.