OLGA KAO FENIKS: Danilović preokrenula 2:5 u trećem setu i ušla u polufinale!
Olga Danilović, Foto: EPA/Valentin Flauraud

bravo!

Sledi duel sa Ruskinjom za finale WTA Lozane

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se danas u polufinale turnira u Lozani, pošto je pobedila Simonu Valtert iz Švajcarske sa 2:1 po setovima 6:4, 4:6, 7:6 (5).

Danilović, 124. teniserka sveta, pobedila je Valtert, 154. na WTA listi, posle dva sata i 40 minuta igre.

Srpska teniserka je do vođstva u setovima stigla zahvaljujući brejku u devetom gemu prvog seta.

Valtert je u 10. gemu drugog seta oduzela servis našoj teniserki i uspela da izjednači rezultat.

U trećem setu, Danilović je gubila sa 2:5, ali se brejkom u devetom gemu vratila u meč i odvela set u taj-brejk. U istom, Olga je posle velike borbe slavila sa 7:5, i tako izborila plasman u polufinale.

U polufinalu, Srpkinja će igrati protiv Ruskinje Anastasije Potapove.