ĐOKOVIĆ SE SAMO ŠALIO, BRITANCI SE PONADALI! Novak izgubio jedan set, pa DEMOLIRAO Holanđanina!
Novak Đoković, Foto: EPA/Andy Rain

bravo, majstore!

Trinaesto vimbldonsko četvrtfinale za Đokovića

Objavljeno: 00:16h

Najbolji srpski teniser Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale Vimbldona, pošto je savladao Holanđanina Tima van Rajthovena sa 6:2, 4:6, 6:1, 6:2.

U četvrtfinalu ga čeka Italijan Janik Siner koji je bio bolji Karlosa Alkaraza.

Ovo je bila Novakova 25. pobeda u nizu na travi, a poslednji put na Vimbldonu izgubio 2017. godine.

Đoković je ušao u meč na najbolji mogući način. Izgubio je jedan poen na svoj servis, potom je usledio brejk, kao i potvrda.

Van Rajthoven se upisao za 3:1, da bi onda srpski as lako došao do 5:2, pa je zahvaljujući brejku u osmom gemu uspeo ubedljivo da slavi i osvoji prvi set.

Drugi set je bio potpuno drugačiji od prvog, posle šest odigranih gemova bilo je 3:3 i brejkova nije bilo.

Odmah u sledećem usledio je brejk, holandski teniser je nošen publikom uspeo da slomi Novaka Đokovića i da ga iznenadi i dođe do jako lepog vođstva od 4:3 u drugom setu.

To vođstvo je van Rajthoven pretvorio u osvajanje drugog seta, rezultatom 6:4 je nadigrao Đokovića za 1:1.

Srpski as je počistio Van Rajthovena u trećem setu, dozvolivši mu samo jedan jedini gem, a onda i uspeo da završi "posao" pre ponoći i policijskog časa.

Đoković odmah na početku četvrtog seta napravio brejk, do kraja je napravio još jedan i potvrdio da je jedan od najboljih igrača u istoriji na travnatoj podlozi.

Meč sa Italijanom ga čeka u utorak gde se očekuje da nastavi impresivan niz na travi.

Meč ste mogli da pratite na našem sajtu.

IV SET ĐOKOVIĆ - VAN RAJTHOVEN 6:2

6:2 Đoković je u četvrtfinalu!

5:2 Đoković stiže na gem od pobede!

4:2 Dominantna potvrda brejka!

3:2 Đoković je propustio priliku da napravi još jedan brejk!

3:1 Đoković čuva brejk prednosti!

2:1 Upisuje se Holanđanin na semafor u 4. setu, pre svega zahvaljujući dobrim servisima

2:0 Potvrda brejka!

1:0 Nastavlja Đoković dominaciju! Brejk na startu!

III SET ĐOKOVIĆ - VAN RAJTHOVEN 6:1

6:1 Đoković je na set od novog četvrtfinala na Vimbldonu!

5:1 Imao je Đoković tri brejk prilike i šansu da osvoji set sa nulom, ali igraće se bar još jedan gem.

5:0 Samo jedan poen je Novak prepustio protivniku, na gem od osvajanje trećeg seta!

4:0 Potpuna dominacija Đokovićau trećem setu! Dupli brejk!

3:0 Stvari su se vratile na svoje mesto! Nadamo se istom scenariju kao u prvom setu!

2:0 Nije moglo bolje! Brejk Đokovića na startu meča!

1:0 Ovo je jako važan gem za Novaka! Siguran i staložen!

II SET ĐOKOVIĆ - VAN RAJTHOVEN 4:6

4:6 Set za Van Rajthovena! Đoković je propustio četiri brejk šanse, odigrao nekoliko vanserijskih poena, ali nije vredelo!

4:5 Đoković dobija gem na svoj servis, može li do brejka? Holanđanin puca od samopouzdanja u ovim trenucima!

3:5 Van Rajthoven na gem od drugog seta!

3:4 Brejk za Rajthovena! Publika je potpuno stala na stranu Holanđanina koji je odigrao nekoliko sjajnih poena u ovom gemu!

3:3 Ne da se Rajthoven, i dalje bez brejka u drugom setu!

3:2 Tačno sat vremena igre! Đoković je samo jedan poen prepustio protivniku!

2:2 Imao je Đoković brejk loptu, ali nije uspeo da je materijalizuje!

2:1 Đoković konačno dobija gem sa nulom!

1:1 Ne dozvoljava početak kao u prvom setu, opet je imao svoje šanse Novak, ali je dobar servis presudio!

Tim van Rajthoven, Vimbldon, Tenis

1:0 Siguran servis gem na startu drugog meča, odservirao je Novak dva asa!

I SET ĐOKOVIĆ - VAN RAJTHOVEN 6:2

6:2 Brejk i set za Đokovića! Koristi Novak drugu brejk priliku i na sjajan način rešava prvi set u svoju korist!

5:2 Uz dosta muke, ali se broje gemovi! Ponovo je Holanđanin imao brejk loptu, ali stiže Novak na gem do prvog seta!

4:2 Ponovo gem bez izgubljenog poena za Holanđanina!

4:1 Novi ubedljiv gem za Novaka! Van Rajthoven povremeno bljesne, ali nije to za sada dovoljno protiv trećeg tenisera sveta!

3:1 Prvi gem za Holanđanina, i to bez izgubljenog poena!

3:0 Urlikom je Novak potvrdio koliko mu je potvrda brejka bitna! Bio je u nezgodnoj situaciji, suočio se sa dve brejk lopte, ali uspeva da stigne do novog gema!

2:0 Posle 9 minuta igre Đoković ima velikih 2:0! Odmah je zadrhtala Holanđaninu, brejk Novaka na startu!

1:0 Siguran gem na startu za Novaka Đokovića!

20.43 Novak Đoković uskoro na terenu! Siner slavio posle borbe u četiri seta nad Alkarazom 6:1, 6:4, 6:7, 6:3.

19.44 Uspeva Španac da se vrati u meč i smanji sa 2:1 u setovima. Sačekaćemo na Novakov meč do 21 čas.

19.30 Đoković i Van Rajthoven neće na teren pre 20 časova.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković se u osmini finala Vimbldona sastaje sa Holanđaninom Timom van Rajthovenom.

Srbin i Holanđanin će po prvi put će odmeriti snage, a taj meč postavljen je kao treći po redu na Central kortu i počeće po završetku duela Alkaraz - Siner.

Treći teniser sveta brani titulu na Vimbldonu i juri 36. uzastopnu pobedu na Centralnom terenu.

Sa druge strane, Holanđanin je već ostvario rezultat karijere, plasmanom u 4. kolo Vimbldona i sigurno da će u današnji okršaj ući totalno rasterećno, što sigurno može da bude njegova prednost u odnosu na srpskog tenisera.

Tim van Rajthoven
Tim van Rajthovenfoto: EPA/Kieran Galvin

Svakako, Novak je apsolutno favorit, a u dosadašnjem toku turnira je pokazao konstantan tenis, bez većih oscilacija, pa se očekuje da se domogne četvrtfinala.