NASTAVLJA SE BAJKA! Rafael Nadal dobio rivala u finalu Rolan Garosa!
Kasper Rud, Foto: CHRISTOPHE PETIT TESSON/EPA

dominantna partija

Veliki uspeh mladog Norvežanina

Objavljeno: 22:24h

Španski teniser Rafael Nadal je dobio rivala u finalu Rolan Garosa!

U pitanju je Norvežanin Kasper Rud koji je posle preokreta savladao iskusnog Hrvata Marina Čilića sa 3:6, 6:4, 6:2, 6:2.

Meč je obeležio incident u toku drugog seta, ali je mladi teniser uspeo da za manje od tri sata obezbedi svoje prvo finale na jednom Grend slemu.

U početnom setu, Rud je imao priv priliku da dođe do brejka i to u četvrtom gemu.

Imao je dve šanse, nije ih iskoristio i ubrzo je platio ceh.

Na 3:3, Čilić je počeo da igra bolje, napravio je brejk u sedmom gemu za 4:3.

Marin Čilić
Marin Čilićfoto: EPA/Yoan Valat

Rud je opet dobio priliki da vrati izgubljeno, ali je Čilić neutralisao i tu opasnost, poveo sa 5:3, a onda napravio brejk u narednom gemu sa 6:3 i vođstvo posle 43 minuta igre.

Morao je Rud da se trgne što pre i to je uspeo u drugom setu.

Na 1:1, iskoristio je drugu brejk loptu za 2:1, a potom je potvrdio brejk i stigao do 3:1.

Rud je bolje servirao generalno u tom drugom setu, ali je na 5:4 za Norvežanina, Čilić imao kolosalnu priliku.

Imao je Marin 0:40, tri brejk lopte, ali Kasper je tada vezao pet sjajnih poena i posle 92 minuta igre stigao do 6:4 i izjednačenja u meču.

Kasper Rud
Kasper Rudfoto: Profimedia

Norvežanin je dodao gas, osetio je da je to njegov trenutak i za tili čas došao do dva brejka prednosti.

Napravio je brejkove u prvom i trećem gemu i poveo sa velikih 4:0.

Na 4:1, na teren je upala jedna devojka, zbog koje je meč bio prekinut desetak minuta.

Kada su nastavili, nije bilo nikakvih problema za Ruda koji je zadržao dupli brejk i stigao do 6:2.

Nije Rud želeo da smanji gas, naprotiv, odmah je na startu četvrtog seta iskoristio priliku da dođe do brejka i potom ga potvrdi, 2:0.

Kada je u petom gemu stigao do novog brejka za 4:1, sve je bilo jasno - Čilić više nije imao čime da odgovori.

Rud je sigurno završio duel i stigao do najboljeg Grend slem rezultata u karijeri.