ATOMSKI TENIS ĐOKOVIĆA I NADALA: Novak celu Srbiju držao budnom, ali je poklekao od "Kralja šljake"! (FOTO/VIDEO)
Novak Đoković, Foto: EPA/Yoan Valat

ROLAN GAROS, ČETVRTFINALE

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 08:00h

Rafael Nadal savladao je Novaka Đokovića u četvrtfinalu Rolan Garosa sa 3:1, po setovima je bilo 6:2, 4:6, 6:2, 7:6 (7:4).

Nije Nadal odigrao meč za pamćenje, koliko je svetski broj jedan imao ogroman broj netipičnih grešaka.

1 / 5 Foto: EPA/Mohammed Badra

Španski teniser je upisao osmu pobedu u 10. međusobnom obračunu protiv Đokovića u Bulonjskoj šumi.

Nadal će za novo finale svog omiljenog turnira igrati protiv Aleksandra Zvereva.

ČETVRTI SET:

6:7 - TAJ-BREJK - KRAJ MEČA!!! Španac pravi mini brejk na startu 0:1. Nadal nastavlja da osvaja poene 0:3. Još jedan mini brejk Nadala 1:4. Španac dolazi do pet vezanih meč lopti. Vezao je Novak tri poena i smanjio na 4:6. Ipak naredni poen osvaja Nadal i tako rešava meč u svoju korist posle više od četiri sata igre.

6:6 - Nadal nije popustio pod pritiskom, osvojio je lagano servis gem i tako odveo četvrti set u odlučujući taj-brejk.

6:5 - Lak gem za Đokovića koji sada ima obezbeđen taj-brejk.

5:5 - Nadal osvaja gem i vraća potpunu neizvesnost u četvrti set.

5:4 - BREEEEEEEEEEEEJK!!!! Strašan servis kada je najpotrebnije 30:30. Još jedan izvanredan servis koji Novaku donosi set loptu 40:30. Greši Novak iz bekhenda, izjednačenje. Imao je Novak još jednu set loptu, ali se sve na kraju okrenulo. Nadal je uspeo da iskoristi svoju drugu brejk priliku u ovom gemu i oduzme servis Đokoviću.

Rafael Nadal

5:3 - Osvaja Nadal gem, ali u narednom Novak servira za izjednačenje u setovima.

5:2 - Jako važan gem osvaja Đoković i sada je na korak da odvede meč u peti odlučujući set.

4:2 - Ekspresni gem Nadala bez izgubljenog poena.

4:1 - Atraktivnim poenom Nadal dolazi do 40:30, ali zatim šalje bekhend u aut tako da Đoković čuva brejk prednosti.

3:1 - Upisuje se Nadal na semafor u četvrtom delu igre.

3:0 - Rutinski Novak rešava servis gem i overava prednost brejka.

2:0 - BREEEEEEEEEEEJK!!!!!!! Novak ima priliku za brejk 30:40. Koristi to najbolji teniser sveta i oduzima servis Nadalu.

Novak Đoković

1:0 - Konačno Novak osvaja prvi gem u jednom setu.

TREĆI SET:

2:6 - Dve set lopte ima Nadal 40:15. Spasio je Đoković prvu, ali ne i drugu, španski teniser stiže do prednosti od 2:1 u setovima.

2:5 - As udarcem završava Đoković svoj servis gem i tako ostaje za sada u trećem setu.

1:5 - Serija Novakovih promašaja se nastavlja, Nadal lako potvrđuje brejk i sada je na gem od osvajanja trećeg seta.

1:4 - BREEEEEEEEEEJK!!!!! Dupla greška Đokovića, Nadal ima brejk priliku 30:40. Greška Novaka iz bekhenda, Nadal ima dva brejka prednosti.

1:3 - Sjajan poen osvaja Đoković, gem se igra na razliku. Greši Nadal na mreži, brejk prilika za Novaka. Pogađa vrh mreže Đoković, Nadal osvaja poen, novo izjednačenje. Imao je svoje šanse Đoković, ali ih nije iskoristio, gem na kraju osvaja španski teniser.

1:2 - Upisuje se Novak na semafor u trećem setu.

0:2 - Konačno Novak prekida Nadalovu seriju poena 40:15. Na kraju je ipak španski teniser uspeo da potvrdi prednost brejka.

0:1 - BREEEEEEEEEJK!!!! Nadal oduzima Đokoviću servis sa nulom.

DRUGI SET:

6:4 - BREEEEEEEEEEEEEEEJK!!!!!!! Novak nije iskoristio set loptu na 30:40, gem se igra na razliku. Drugu set loptu Đoković je iskoristio i tako izjednačio na 1:1 u setovima.

5:4 - Predivan behkend Novaka za dve gem lopte 40.15. Osvaja Đoković i sledeći poen, tako da Nadal mora sada da servira za ostanak u drugom setu.

4:4 - Preziveo je sada Nadal i prekinuo Novakovu seriju osvojenih gemova.

4:3 - Jako bitan poen pripao je Novaku 40:30. Duplom servis greškom, Đoković poklanja Nadalu brejk priliku. Dobar servis kada je bilo najpotrebnije, spasio je Novak brejk priliku. Izvukao se Đoković u ovom još jednom dugačkom gemu i sada je potpuno okrenuo set u svoju korist.

3:3 - BREEEEEEEEEJK!!!!!!! Đoković ponovo pritiska Nadala 0:30. Imao je Novak dve brejk prilike da se potpuno vrati u drugi set, ali ih nažalost nije iskoristio 40:40. Maratonski gem koji je trajao više od 15 minuta pripao je Đokoviću koji je uspeo da iskoristi petu brejk loptu.

2:3 - Đoković je uspeo da osvoji servis gem, ali i dalje mora da juri brejk prednosti koji ima španski teniser.

1:3 - BREEEEEEEEEEEJK!!!!!!! Prva brejk šansa za Đokovića u drugom setu 30:40. Konačno je uspeo najbolji teniser sveta da oduzme servis Nadalu.

0:3 - BREEEEEEEEEJK!!!!! Novak je imao 40:15, ali je Nadal osvojio naredna tri poena i došao do nove brejk prilike koju koristi i sada ima veliku prednost od dva brejka u drugom setu.

0:2 - Bez izgubljenog poena Nadal overava prednost brejka.

0:1 - BREEEEEEEEJK!!!!!!!! Nadal ponovo na početku seta ima brejk priliku. Novak se za sada drži u ovom gemu uspeo je da spasi čak pet brejk šansi. Nastavlja se maratonski gem, Đoković je spasio i šestu brejk priliku. Sedmu ipak nije uspeo, Nadal pravi brejk na startu drugog seta.

PRVI SET:

2:6 - Evo malog pritiska u Nadalovom servis gemu 15:30. Španac ipak preokreće rezultat, stiže do set lopte koju koristi za prednost u setovima.

2:5 - Ostaje Đoković u setu, ali nakon pauze Nadal servira za osvajanje prvog dela igre.

1:5 - Bez izgubljenog poena Nadal osvaja novi gem i stiže na korak od osvajanja prvog seta.

1:4 - BREEEEEEEEEJK!!!!! Nova brejk prilika za Nadala 30:40. Koristi španski teniser šansu i dolazi do dva brejka prednosti.

1:3 - Pritiska ponovo Đoković 15:30. Osvaja Novak i naredni poen i stiže do dve brejk prilike 15:40. Nije uspeo najbolji teniser sveta da uzvrati brejk, Nadal stiže do izjednačenja 40:40. Španac ipak i dalje čuva prednost brejka.

1:2 - Lak servis gem za Đokovića koji je osvojio bez izgubljenog poena.

0:2 - Problemi i kada je servis Nadala u pitanju 30:30. Španski teniser ipak osvaja naredna dva poena i potvrđuje prednost brejka.

0:1 - BREEEEEEEEEJK!!!!! Meč četvrtfinala počeo je servisom Novaka Đokovića koji je osvojio prvi poen na meču 15:0. Prvi duži poen na meču pripada Nadalu 15:15. Prvi pritisak na Novakov servis 30:30. Nadal ima prvu brejk priliku na meču koju je Novak uspeo da spasi. Treću brejk priliku španski teniser je uspeo da iskoristi i odmah oduzme servis Đokoviću.

20:57 - Počelo je zagrevanje pred novi veliki duel Novaka Đokovića i Rafaela Nadala.

20:55 - Igrači su izašli na teren.

Novak Đoković i Rafael Nadal sastaju se u četvrtfinalu Rolan Garosa. Srpski i španski teniser odmeriće snage 59. put u karijeri.

Đoković za sada vodi u pobedama sa 30:28 i posle novog klasika na stadionu "Filip Šatrijeu" zna će se da li će ova razlika u trijumfa biti veća ili manja u korist najboljeg na planeti.

Ova dvojica virtuoza sa reketom poslednji međusobni duel odigrali su na istom mestu pre godinu dana kada je Đoković slavio sa 3:1 u polufinalu.

Novaku i Rafaelu će ovo biti 10. duel u "Bulonjskoj šumi", a Španac trenutno vodi sa 7:2 u pobedama.