VAJDIN UČENIK JE SVE BOLJI: Prošao je u finale Liona, Novaku nimalo neće biti lako protiv njega na Rolan Garosu!
Aleks Molčan i Novak Đoković, Foto: Starsport©

videćemo šta će biti

Novak Đoković bi mogao da bude rival Aleksu Molčanu već u drugoj rundi

Odličan pripremni turnir slovačkog tenisera pred drugi Grend Slem sezone.

Aleks Molčan, slovački teniser koji odnedavno sarađuje sa Marjanom Vajdom, plasirao se u finale turnira u Lionu pobedom nad Aleksom de Minorom rezultatom 2:0.

Prvi set bio je veoma neizvestan, obojica tenisera su napravili po tri brejka, a pobednik je rešen u taj-brejku, gde je Slovak bio smireniji i osvojio taj deo igre rezultatom 7:2.

Molčan je u drugom setu bio daleko dominantniji igrač. Napravio je dva brejka, a rivalu nije dozvolio niti jednu brejk priliku, pa se sa 6:2 plasirao u finale poslednjeg turnira pred Rolan Garos.

Aleks Molčan

Slovački teniser će u finalu za protivnika imati boljeg iz drugog polufinala u kom se sastaju Kameron Nori i Holger Rune.

Novak Đoković bi mogao da bude rival Aleksu Molčanu već u drugoj rundi Rolan Garosa, a da bi do njihovog duela došlo Slovak mora da dobije Federika Koriju u prvom kolu, dok će Đoković morati da bude bolji od Jošihita Nišijoke.