KAKAV IGRAČ KILIJAN MBAPE! Ples Francuza za dva minuta doneo VELIKU DRAMU u finalu SP! (VIDEO)
Kilijan Mbape, Foto: EPA/Friedemann Vogel

potpuna ludnica!

Mbape donosi Francuzima 2:2

Objavljeno: 18:13h

Francuski fudbaler Kilijan Mbape je još jednom pokazao zašto je jedan od najboljih fudbalera na svetu, i to na najvećoj sceni.

As Pari Sen Žermena je za dva minuta doneo izjednačenje "trikolorima" 2:2.

Iako su Argentinci potpuno kontrolisali meč, po povratku sa poluvremena se sve okrenulo.

Prvo je doneo 2:1 sa penala. Šutirao je po zemlji u levi ugao, Martines ga je pročitao, ali je udarac bio prejak.

Nepunih dva minuta kasnije pogađa i za izjednačenje. Rabio je pogodio Mbapea, ovaj glavom odigrao do Tirama, koji mu je duplim pasom vratio loptu, a onda volej Kilijana za dramu u finalu Svetskog prvenstva.

On je sa dva gola došao na deobu prvog mesta najboljih strelaca u istoriji Svetskih prvenstava. Ovo je njegov treći pogodak, koliko imaju još Zinedin Zidan, Pele, Vava i Hurst. Ipak, kako ima samo 23 godine, a ni ovaj susret nije završen, čini se da će Mbape i imati prilike da izbije na prvo mesto večne liste strelaca u finalima.