HRVATI IZBACILI BRAZILCE POSLE PENAL DRAME! Livaković ponovo briljirao, SREĆA je OPET pogledala "vatrene"
Fudbaleri Hrvatske, Foto: EPA/Georgi Licovski

šok!

Velika pobeda hrvatske reprezentacije nad favorizovanim Brazilcima

Objavljeno: 21:44h

Fudbaleri Hrvatske su se plasirali u polufinale Svetskog prvenstva u fudbalu pošto su posle penala bili bolji od selekcije Brazila.

U regularnom delu je bilo 0:0, dok su u produžecima viđena dva gola 1:1.

Jedini gol za Brazilce je delo Nejmara koji je pogodio u 105. minutu tokom produžetaka.

Fudbalska reprezentacija Brazila, Fudbalska reprezentacija Hrvatske, SP Katar 2022

Poklekla je odbrana Hrvatske u finišu prvog produžetka. Nejmar se majstorski probio kroz odbranu "vatrenih" nakon duplih pasova sa Rodrigom i Paketom, a zatim zaobišao Livakovića koji je već istrčao i zakucao loptu u mrežu za veliko slavlje Brazilaca.

Međutim, kada se činilo da Hrvati nemaju više šanse, usledio je hladan tuš za "karioke".

U 116. minutu je Petković pogodio za 1:1 na asistenciju Oršića. Bilo je dosta gužve u kaznenom prostoru, ali su se Hrvati bolje snašli.

Potom je odluka morala na padne na penalima. Tragičari za Brazil su Markinjos i Rodrigo. Jedino su Kazemiro i Pedro bili precizni, dok su za Hrvate pogađali Vlašić, Majer, Modrić i Oršić.

Livaković
Livakovićfoto: EPA/Friedemann Vogel

Ono što treba spomenuti je da Hrvati nisu imali šut u okvir gola do spomenutog gola Petkovića, dok su Brazilci nizali šanse pred golom sjajnog Livakovića u drugom poluvremenu.

Prvo je bilo mirno i bilo je jasno da Brazilci nisu u svom ritmu, Hrvati su uspeli u svojoj zamisli i potpuno umrtvili igru favorizovanog rivala.

Golman "vatrenih" je apsolutni heroj ove pobede, pošto je izdržao sve nalete petostrukog šampiona, a potom uspeo da "skine" dva penala.

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Holandija - Argentina.