NOVI ŠOK U KATARU: Korejci izbacili Urugvajce sa SP, džaba pobeda nad Ganom
Gana - Urugvaj, Foto: EPA-EFE/Mohamed Messara

SP KATAR 2022

Urugvajci u suzama

Objavljeno: 18:16h

Dobili smo rasplet u Grupi H! Selekcije Portugala i Južne Koreje su obezbedile osminu finala Svetskog prenstva u Kataru.

Nakon što su Portugalci poraženi od Korejaca 2:1, Urugvajcima ni pobeda od 2:0 nad selekcijom Gane nije donela narednu fazu.

Gana je u 18. minutu pramišila penal, a onda se sve okrenulo u korist Urugvaja. Najpre je Džordan Aju izgubio loptu na sredini terena, ni defanzivci se nisu proslavili kasnije, Suares je šutirao, golman Ati-Zigi odbranio, ali je na loptu naleteo De Araskaeta i postigao gol.

Fudbalska reprezentacija Urugvaja, Fudbalska reprezentacija Gane, Svetsko prvenstvo u Kataru

Do poluvremena je već bilo 2:0. Sjajna akcija Pelistrija, Njunjesa, a onda i maestralna asistencija Suaresa za De Araskaetu, koji je sa leve strane natrčao na loptu i još jednom pogodio mrežu Gane.

U nastavku smo gledali aktivan fudbal sa dosta šansi, krenula su oba tima na sve ili ništa, ali na kraju su završili prvenstvo u suzama.

Nadoknada je trajala osam minuta, Kavani je tražio i penal u jednoj situaciji, mogli su da budu i kažnjeni, međutim, promene rezultata nije bilo.

Gani je bio potreban bod za prolaz dalje, ali Korejanci su najveći pobednici ove grupe.