ČUDO U GRUPI E! Japanci srušili i Špance - crvena furija dozvolila PREOKRET, ali ipak ide dalje!
Japan - Španija, Foto: EPA-EFE/Abedin Taherkenareh

sp 2022

Neverovatne mečeve smo gledali u okviru Grupe E

Objavljeno: 22:06h

Dobili smo epilog u Grupi E Svetskog prvenstva u Kataru! Fudbaleri Japana su uspeli da šokiraju i reprezentaciju Španije sa 2:1 u okviru poslednjeg kola grupne faze i kao prvi se plasiraju u osminu finala!

Japan će u osmini finala igrati protiv Hrvatske, dok će Španija odmeriti snage sa Marokom.

Fudbaleri Španije su dominirali od prvog sudijskog zvižduka, a ofanziva se isplatila već u 11. minutu.

Kružili su Španci oko šesnaesterca, Morata je skočio i glavom postigao gol. Aspllikueta je idealno centrirao na peterac, gde je usamljeni Morata glavom prosledio loptu u mrežu.

Fudbalska reprezentacija Japana, Fudbalska reprezentacija Španije, Svetsko prvenstvo u Kataru

Sa minimalnim rezultatom se otišlo na poluvreme, ali ono što je usledilo je bila potpuna ludnica.

U 48. minutu je viđeno izjednačenje. Rezervista Doan je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora i savladao Unai Simona.

Međutim, tek onda je stigao hladan tuš za Špance. Japan je za samo tri minuta preokrenuo protiv Španije. Strelac, nakon asistencije Mitome, bio je Tanaka. Gledao se VAR da li je Tanaki pobegla lopta u gol-aut, delovalo je da jeste, međutim, tehnologija je rekla da nije!

Posle ovog gola su Japanci igrali svoju igru, Španci su pokušali da stignu do izjednačenja, ali nisu imali snage.

Bilo kako bilo, u narednoj fazi ih čeka na papiru lakši protivnik.