OVO SAMO NAMA MOŽE DA SE DESI... Srbija od očaja do sjaja i nazad - Kamerun za dva minuta do 3:3 (FOTO) (VIDEO)
Detalj sa utakmice Kameruna i Srbije, Foto: EPA/ROLEX DELA PENA

MUNDIJAL U KATARU

Objavljeno: 13:44h
Završeno
13:02h

Ima ona rečenica u našem narodu "To samo tebi može da se desi", a sada bi mogla da bude u množini, odnosno "To samo nama može da se desi"...

Fudbalska reprezentacija Srbije gubila je 1:0 od Kameruna, potom dala dva gola u nadoknadi prvog poluvremena...

1 / 17 Foto: EPA/Rolex Dela Pena

Afrička selekcija se na sličan način vratila u život na sredini drugog dela igre za konačnih 3:3 u drugom kolu grupe G Svetskog prvenstva u Kataru.

Ukoliko Brazil opravda ulogu favorita protiv Švajcarske, "orlovi" će protiv "sajdžija" u petak od 20 časova igrati za drugo mesto i osminu finala.

Detalj sa utakmice Kameruna i Srbije
Detalj sa utakmice Kameruna i Srbijefoto: EPA/Tolga Bozoglu

Kasteleto je posle prvog kornera Kameruna pogodio neometano na drugoj stativi u 29. minutu, a preokret je usledio u nadoknadi prvog poluvremena.

Prvo Strahinja Pavlović u 46, a potom Sergej Milinković-Savić dva minuta kasnije.

Slavlje fudbalea Srbije posle gola Sergeja
Slavlje fudbalea Srbije posle gola Sergejafoto: EPA/Tolga Bozoglu

Još bolje je sve izgledalo posle pogotka Aleksandra Mitrovića u 53. minutu nakon druge asistencije Andrije Živkovića.

Trenutak koji je prelomio meč dogodio se u 55. minutu kada je u igru ušao Vensan Abubakar, a izašao povređeni Strahinja Pavlović.

Slavlje fudbalera Srbije posle gola Mitrovića
Slavlje fudbalera Srbije posle gola Mitrovićafoto: EPA/ROLEX DELA PENA

Napadač afričke selekcije prvo je u 63. minutu lobovao Vanju Milinković-Savića, a potom dva minuta kasnije asistirao kapitenu Šupi-Motanu.

Slavlje fudbalera Kameruna posle trećeg gola
Slavlje fudbalera Kameruna posle trećeg golafoto: EPA/ROLEX DELA PENA

Imala je Srbija šansu da pobedi 4:3 iz mnogo prilika, pre svega preko Aleksandra Mitrovića, ali nijedna lopta nažalost nije htela u gol.

13:00h

KRAJ UTAKMICE! Kamerun - Srbija 3:3! Šta reći...

12:54h

Nadoknada vremena od šest minuta - Filip Đuričić je u 92. minutu zamenio Filipa Kostića, a dva minuta kasnije žuti karton dobio je Nikola Milenković.

Detalj sa utakmice Kameruna i Srbijefoto: EPA/Neil Hall
12:53h

88. minut - Novi promašaj Mitrovića. Radonjić za Tadića, ovaj do saigrača u napadu, ali lopta ide pored gola

12:48h

78. minut - Babić menja Veljkovića, dok Živković ustupa mesto Radonjiću. U igri je i Marko Grujić umesto Sergeja

12:41h

75. minut - Zicer za Mitrovića! Aleksandar je izašao sam na Epasija, ali je golman Kameruna odbranio.

Nije naš napadač izabrao dobru opciju pošto je imao saigrača za pas i verovatno sigurni pogodak.

12:39h

68. minut - Dvostruka izmena Songa. Basogog koji je sa kluep dobio žuti karton menja Ekambija, a Ondua Kundea.

12:30h

66. minut - GOL! Kao što je Srbija dala dva gola Kamerunu za dva minuta, sada obrnuta situacija.

Ponovo je pobegao Vensan Abubakar, a potom proigrao Šupu Motana koji je ubacio loptu u gol u situaciji dva na jedan.

12:28h

64. minut - GOL! Vensan Abubakar izašao je jedan na jedan sa Vanjom i mora se reći lepo ga lobovao.

Trenutak kada je Abubakar lobovao Vanju
Trenutak kada je Abubakar lobovao Vanjufoto: EPA/ROLEX DELA PENA

Sudija je prvo poništio zbog ofsajda, ali je potom intervenisao VAR i potvrdio pogodak.

12:26h

62. minut - Imao je prostora Šupo-Motan, na levom boku ostao je sam Toko Ekambi koji je šutirao, ali pravo u Vanju Milinković-Savića

12:20h

56. minut - Dobio je udarac Strahinja Pavlović, a selektor nije želeo da rizikuje i na teren šalje Stefana Mitrovića.

Prethodno, Vensan Abubakar zamenio Martina Honglu.

12:17h

53. minut - GOOOL! Magična akcija, minijatura! Na kraju, strelac Aleksandar Mitrović za 3:1.

12:10h

46. minut - Počelo drugo poluvreme.

11:53h

POLUVREME! "Orlovi" su gubili 1:0 golom Kasteleta u 29. minutu, ali su preokrenuli u nadoknadi vremena za samo dva minuta pogocima Pavlovića i Sergeja.

Slavlje fudbalera Srbije
Slavlje fudbalera Srbijefoto: EPA/ROLEX DELA PENA
11:51h

45+5. minut - Mogla je Srbija do trećeg gola u nadoknadi vremena, ali Kamerun se obranio i usledio je korner, ali nema trećeg pogotka.

Luka Jović dobio je žuti karton na klupi za rezerve.