BORJAN PAKUJE KOFERE POSLE 4 KOMADA U MREŽI: Hrvati konačno zaigrali fudbal, Kanada potučena do kolena
Milan Borjan prima gol od Hrvata, Foto: EPA/Neil Hall

SP KATAR 2022

Kanađani na sjajan način otvorili meč, pa nestali sa terena

Objavljeno: 19:29h

Fudbaleri Hrvatske su savladali selekciju Kanade sa 4:1, u okviru 2. kola Grupe F Svetskog prvenstva u Kataru.

Imao je ovaj meč vrelu uvertiru zbog neoprezne izjave selektora Kanade, ali su "vatreni" uzvratili na terenu.

Međutim, nije sve dobro krenulo za Hrvate, pošto su gubili već od 2. minuta. Gol je postigao Alfonso Dejvis posle centaršuta Bjukanana. Bila je sumnjiva situacija u začetku akcije, nakon ispucavanja Borjana, kada je loptu prihvatio Larin, ali se VAR nije oglašavao.

Milan Borjan
Milan Borjanfoto: EPA-EFE/Tolga Bozoglu

Hrvatska je za samo osam minuta preokrenula rezultat, pogodak Dejvisa "poništili" su Andrej Kramarić i Marko Livaja.

Ivan Perišić je kroz noge proturio loptu rivalu, uposlio Andreja Kramarića, koji je sa leve strane iskosa izbio pred Borjana i savladao ga.

Potpuni preokret je doneo Livaja.

Kramarić je poveo loptu na desnoj strani, za trenutak su ga zaustavili Kanađani, lopta mu se vratila, te ju je dodao Marku Livaji.

Ovaj je sjajno šutirao sa dvadesetak metara i pogodio ugao Borjanovog gola.

Ovo je bilo neminovno posle totalne ofanzive Hrvata posle rano primljenog gola.

Ono što definitivno treba istaći je da je kapiten Zvezde sjajno branio i imao nekoliko vrhunskih odbrana, iako je na svaki kontakt sa loptom dobijao zvižduke sa terena.

U drugom poluvremenu, tačnije u 70. minutu viđen je novi gol, a Karamarić se još jednom upisao na listu strelaca. Ivan Perišić ga je pronašao na desnoj strani, Kramarić je prihvatio loptu i "zalomio" rivala, a onda levom nogom šutirao kroz noge Hačinsonu i prevario Borjana.

U nadoknadi meča, Miler je pogrešio, Hrvati su istrčali kontru Oršić je nesebično proigrao Majera koji je savladao Milana Borjana za konačnih 4:1.

Ovo je Kanađanima drugi poraz na prvenstvu, tako da već slobodno mogu da pakuju kofere.