JAKO DOBRA PROVERA! Srbija ostavila dobar utisak, raspoloženi Piksijevi momci dali pet komada! (FOTO)
Fudbalska reprezentacija Srbije, Foto: printscreen/twitter/FSSrbije

prijateljska utakmica!

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 18:45h

Fudbaleri Srbije savladali su Bahrein 5:1 u poslednjoj proveri pred Svetsko prvenstvo u Kataru.

Srbija je rutinski opravdala ulogu favorita i dominantno trijumfovala protiv 85. reprezentacije sveta.

Dvostruki strelac bio je Dušan Tadić, u osmom i 50. minutu, a u strelce su se upisali i Dušan Vlahović u 51, Filip Đuričić u 87. i Luka Jović u 90. minutu. Jedini gol za Bahrein postigao je Jusuf Hilal u 15. minutu sa penala.

Izabranicima Dragana Stojkovića Piksija je ovo bio jedini pripremni meč za Mundijal, gde će prvi put izaći na teren 24. novembra protiv Brazila.

DRUGO POLUVREME:

90+2' KRAJ MEČA!!!!!! Srbija je ubedljivo savladala Bahrein 5:1.

90' Utakmica je produžena dva minuta.

89' GOOOOOOOOLLLLLLL!!!!!!!!! Jović se upisao u listu strelaca.

87' GOOOOOOOOOOLLLLLLL!!!!!!! Srbija je povećala prednost posle lepe akcije, a strelac je ovoga puta bio Đuričić.

82' Sjajan šut igrača Bahreina, odličan je na golu Vanja Milinković Savić.

77' Korner za Srbiju, ali nije bilo promene rezultata pošto je Jović glavom pogodio prečku.

72' Imao je Bahrein sjajnu priliku da smanji prednost, ali je lopta završila preko gola posle šuta Benadija.

64' Lazović je centrirao, ali Vlahović nije uspeo da se upiše još jednom u listu strelaca.

60' Nove dve izmene u reprezentaciji Srbije. Iz igre su izašli Tadić i Sergej Milinković Savić, a u igru su ušli Filip Đuričić i Marko Grujić.

52' GOOOOOOOOOLLLLL!!!!!!!! Sada se čini da Srbija iz svakog napada može postići gol, strelac je ovoga puta bio Vlahović.

50' GOOOOOOOOOLLLLLLL!!!!! Tadić je još jednom srelac, Srbija ponovo vodi.

46' Počelo je drugo poluvreme, a na samom startu dve promene napravio je Drtagan Stojković Piksi. Umesto Andrije Živkovića igraće oporavljeni Dušan Vlahović, dok je Stefana Mitrovića zamenio Darko Lazović.

PRVO POLUVREME:

45+1' Korner za Srbiju posle koga nije bilo veče opasnosti po gol Bahreina tako da je prvo poluvreme završeno nerešenim rezultatom 1:1.

45' Prvo poluvreme produženo je samo jedan minut.

44' Odlična šansa za Srbiju u kojoj su učestvovali Tadić, Mladenović i Jović, ali je na kraju ipak ostalo 1:1.

39' Slobodan udarac iskosa sa leve strane za Srbiju. Gudelj je raspalio po lopti, ali je golman Bahreina uspeo da interveniše.

30' Bahrein je za sada potpuno ravnopravan rival, dok se meč igra bez pravog ritma i velikih prilika

24' Sjajno je šutirao Ilić, ali je lopta završila pored gola.

15' GOOOOOOOOLLLLLLL!!!! Bahrein je uspeo da stigne do izjednačenja posle penala. Stefan Mitrović neoprezno je startovao na jednog domaćeg igrača, a Jusuf Hilal bio je siguran sa bele tačke.

8' GOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!!! Srbija vodi posle fantastičnog udarca Tadića iz slobodnog udarca.

4' Prva ozbiljnija pretnja pred golom Bahreina. Centrirao je Sergej, ali je sve završeno kornerom za Srbiju posle koje nije bilo veće opasnosti.

1' Počela je utakmica.

Fudbaleri Srbije sastaju se sa selekcijom Bahreina u generalnoj probi za Svetsko prvenstvo.

Poznato je u kojem će sastavu nastupiti ekipe na ovom meču:

Bahrein (3-5-2): Džafar – Hasan, Alhajam, Isa – Said, Madan, Almalud, Haram, Alšaik – Marhun, Jusuf.

Srbija (3-4-2-1): V. Milinković Savić – Milenković, S. Mitrović, Pavlović – Živković, Gudelj, Ilić, Mladenović – S. Milinković Savić, Tadić – Jović.

Selektor Dragan Stojković Piksi najavio je da neće igrati "roviti" Aleksandar Mitrović, Filip Kostić i Saša Lukić.

Srbiji će ovo biti jedini pripremni meč za Mundijal, gde će prvi put izaći na teren 24. novembra protiv Brazila.