BAJERN SIGURAN: Čini se da titula ostaje u Bavarskoj, bez pobednika u derbiju začelja!
Fudbaleri Bajerna, Foto: EPA/ANDY RAIN

bundesliga, 26. kolo

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na svom terenu ekipu Augsburga sa 2:0, u utakmici 25. kola nemačke Bundeslige.

Tomas Miler je u 53. minutu doneo prednost Bajernu, a končan rezultat postavio je Leon Gorecka pogotkom u 91. minutu.

Bajern je, nakon 17. pobede u sezoni, prvi na tabeli sa 55 bodova, odnosno ima četiri boda više od Borusije Dortmund, a pet od Lajpciga.

Na drugoj strani, Augsburg je vezao i petu utakmicu bez pobede i trenutno je na 14. poziciji sa 27 bodova.

Fudbaleri Bajerna u narednom kolu nemačkog šampionata gostuju Union Berlinu, dok Augsburg dočekuje Volfsburg.

Fudbaleri Majnca i Fortune odigrali su večeras nerešeno 1:1, u utakmici 25. kola Bundeslige.

Majnc je poveo u 62. minutu golom Levina Oztunalija, a konačan rezultat postavio je Kenan Karaman u 85. minutu.

Obe ekipe se bore za opstanak, Majnc je 15. na tabeli sa 26 bodova, a Fortuna je 16. sa četiri boda manje.

Bundesliga, 25. kolo

Nedelja

Bajern – Augsburg 1:0 (0:0) (Miler 53)

18:00 Majnc – Diseldorf

(Ozuntali 62 - Karaman 85)

Petak

Paderborn – Keln 1:2 (0:2) (Srbeni 73 – Mere 26, Hektor 37)

Subota

Leverkuzen – Ajntraht F. 4:0 (2:0) (Haverc 4, Belarabi 14, Paulinjo 49, 59) Herta – Verder 2:2 (1:2) (Štark 41, Kunja 61 – Sardžent 3, Klasen 6)

Šalke – Hofenhajm 1:1 (1:0) (Mekini 20 – Baumgartner 69)

Volfsburg – Lajpcig 0:0

Menhengladbah – Dortmund 1:2 (1:1) (Štindl 51 – Azar 8, Hakimi 71)