Ameri i Felps izdominirali Olimpijske igre: Gde je Srbija kad se svedu računi u Riju? (FOTO)

završni čin

Ko je osvojio najviše medalja i kako izgleda srpska sportska sila posle 16 dana borbi u Rio de Žaneiru?
Objavljeno: 00:36h

Na 4. mestu se nalaze Rusi, čiji su se sportisti i sportistkinje 56 puta peli na pobednička postolja u Riju, sa po 19 zlatnih i bronzanih medalja, a jednom manje srebrnom. Verovatno bi bili i uspešniji da njihovim atletičarima nije bilo zabranjeno da učestvuju.

I krug od prvih pet nacija zaokružuju Nemci koji su osvojili 42 medalje i to čak 17 zlatnih, 10 srebrnih i 15 bronzanih.

Kada je u pitanju plasman Srbije, ona je zauzela 32. mesto u ukupnom plasmanu sa 8 odličja - 2 zlata, 4 srebra i 2 bronze.