NOVO ZLATO ZA NORVEŠKU: Jorgen Grabak je bio najbolji u nordijskoj kombinaciji!

Ređaju se uspesi

Objavljeno: 13:34h

Norveški takmičar u nordijskoj kombinaciji Jorgen Grabak osvojio je zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Jorgen Grabak se okitio zlatom posle skokova na velikoj skakaonici i skijaškog trčanja na 10 kilometara.

On je nakon skokova bio na 12. mestu, a do pobede je došao u finišu trke rezultatom 27:13,3 minuta.

Grabaku je ovo ukupno peta olimpijska medalja u karijeri, a druga u Pekingu posle srebra u takmičenju na maloj skakaonici.

Njegov sunarodnik Jens Luras Oftebro je osvojio srebrnu medalju, uz zaostatak od 0,4 sekunde, dok je Japanac Akito Vatabe došao do bronze sa zaostatkom od 0,6 sekundi.

Olimpijski prvak na maloj skakaonici i trci na 10 kilometara Nemac Vincenc Gajger kroz cilj je prošao kao sedmi (31,2).

Trostruki uzastopni pobednik Svetskog kupa i vodeći posle skokova Norvežanin Jarl Magnus Riber zauzeo je osmo mesto (39,8).

Ovo je Riberu bilo prvo takmičenje na Igrama u Pekingu, pošto je prethodni period proveo u izolaciji zbog korona virusa.

U četvrtak je na programu ekipno takmičenje u nordijskoj kombinaciji.