VELIKI HOKEJAŠKI DERBI PRIPAO AMERIKANCIMA: U veoma zanimljivom i efikasnom meču, više sreće imali članovi SAD-a!

sjajana utakmica

U duelu velikih hokejaških rivala, SAD i Kanade na ZOI u Pekingu, u A grupi, slavili su Amerikanci, 4:2 (2:1, 1:1, 1:0).

Kanađani su poveli već posle 84 sekunde pogotkom Met Robinsona, ali je odgovor stigao samo minut kasnije.

Endi Miele je doneo izjednačenje Amerikancima, da bi Ben Mejers u 19. minutu doneo prednost Amerikancima.

U drugoj četvrtini po gol na obe strane, prvo je Brendan Brison postigao svoj drugi gol na turniru za 3:1, da bi Korban Najt smanjio na 3:2.

Sve je rešeno u sedmom minutu poslednje trećine kada je Ken Agostino pogodio za konačnih 4:2.

Odličnu partiju imao je i golman SAD Straus Man koji je imao 35 odbrana.

Tako su Amerikanci ostvarili i drugu pobedu u isto toliko mečeva, jer su na startu bili bolji od Kine (8:0).

Pobeda nad Nemačkom u nedelju donela bi im čelnu poziciju u grupi i poziciju prvog nosioca u nokaut fazi.

U drugom meču dana u A grupi igraju Nemačka i Kina.