ŠVEĐANI OSTVARILI BITNU POBEDU: Skandinavci trijumfovali protiv oslabljenih Nemaca!

evropsko prvenstvo u rukometu

Rukometaši Švedske nadigrali su Nemačku rezultatom 25:21 (12:10) i tako napravili veliki korak ka plasmanu u polufinale Evropskog šampionata.

Utakmicu u Bratislavi Šveđani su kontrolisali od početka do kraja, a razliku su napravili njihovi bolji golmani.

Zapravo, pre bi se moglo reći očajni čuvari mreže Nemačke koji su kombinovano imali samo jednu odbranu u drugom poluvremenu, i to tek u poslednjem minutu.

Do tada nisu uspeli nikako da zaustave švedske napadače, među kojima je prednjačio Vane sa šest postignutih golova.

Švedska će za mesto među četiri najbolje igrati za dva dana u skandinavskom derbiju protiv Norveške.

Sa druge strane, "panceri" su izgubili šansu za borbu za medalju, nakon maksimalnog učinka u prvoj fazi i potom koronavirusa koji je "pokosio" većinu igrača.