MIKEC UMALO DO MEDALJE U OSIJEKU: Srpski strelac na Gran priju zauzeo mesto na kom niko ne voli bude!

biće bolje

U petak će biti održana pojedinačna takmičenja puškom i miks parova pištoljem

Srpski strelac Damir Mikec zauzeo je četvrto mesto na Gran priju u Osijeku u kategoriji vazdušni pištolj.

Mikec je bio najprecizniji, nakon kvalifikacija imao je 584 kruga, a zajedno sa ruskim strelcem Artemom Černusovim bio je dominantan u prvoj polufinalnoj grupi.

Posle 11. hica Černusov je imao 34, Mikec 33 poena, a na trećem mestu sa 22 poena bio je Mađar Tatrai. Mikecu i Černousovu iz druge grupe su se pridružili u finalu Azerbejdžanac Ruslan Lunev i Italijan Paolo Mona.

U finalnoj grupi četvrtoplasirani takmičenje završava posle 10. hica. U tom trenutku Mikec je bio na začelju, sa 20 poena, pet manje od trećeplasiranog Mone i napustio je vatrenu liniju.

U petak će biti održana pojedinačna takmičenja puškom i miks parova pištoljem.