IZBORENO ČAK PET FINALA NA SVETSKOM PRVENSTVU: U naredna dva dana sledi podela medalja

SJAJNI REZULTATI

Milica Novaković imaće dve prilike da u Kopenhagenu stigne do odličja

Objavljeno: 20:30h

Srpski kajakaši izborili su u petak pet finala na Svetskom prvenstvu u Kopenhagenu.

Strahinja Stefanović zauzeo je drugo mesto (37.40) sa samo 37 stotinki zaostatka za pobednikom trke, nekadašnjim šampionom sveta, Peterom Meningom iz Švedske. Finale K1-200 koja je na žalost ove godine u Tokiju poslednji put bila olimpijska disciplina, vesla se u nedelju u 11.11.

Posada četverca na 500 metara, Nebojša Grujić, Marko Novaković, Marko Dragosavljević i Vladimir Torubarov mesto u finalu šampionata na jezeru Bagsverd izborili su odličnom vožnjom u polufinalu u kojem su vremenom 1:23.86 sekundi zauzeli drugo mesto. Finale muškog K4-500 vesla se u subotu od 12.55.

Milica Novaković izborila je još jedno finale na šampoinatu u Danskoj. Novaković je pored finala u K1-200 izborila i mesto u finalu jednoseda na 500 metara, pošto je u polufinalu zauzela drugo mesto (1:53.36) i za medalju u svojoj omiljenoj disciplini veslaće u nedelju od 11.19. Milicu sutra očekuje i finale u jednosedu na 200 metara koje je na programu u 11 sati i 57 minuta.

Milica Novaković

Ženski dvosed na 500 metara u kojem su veslale Marija Dostanić i Kristina Bedeč takođe je izborio mesto u finalu. Marija i Kristina su u polufinalu zauzele treće mesto (1:47.59) i za medalje će se boriti u subotu od 12.41.

Ervin Holpert i Anđelo Džombeta plasirali su se u finale dvoseda na 1000 metara. Holpert i Džombeta su mesto u finalu izborili odličnom vožnjom u polufinalu u kojem su ubedljivo trijumfovali (3:18.89) sa čak 1.30 sekundi u odnosu na ostale posade. Finale K2-1000 vesla se sutra od 12.16.