MA BRAVO DEVOJKE! Rutinski savladane Italijanke - SLEDI BORBA ZA FINALE!

IDEMO DEVOJKE

Duel između Srbiji i Italije mogli ste uživo pratiti na našem portalu

Objavljeno: 11:50h

Fantastična igra Srbije. Izabranice selektora Zorana Terzića su odigrale šampionski protiv Italije i na kraju rutisnki prošli u polufinale 3:0 (25:21, 25:14, 25:21).

Tamo će za borbu u finale snage odmeriti sa Amerikom.

Reprezentaciju Srbije je do pobede vodila sjajna Tijana Bošković sa 24 poena, deset je upisala Milena Rašić, dok su Mina Popović i Bojana Milenković dodale po šest poena. U timu Italije najbolja je bila Paola Egonu sa 16 poena.

Na početku prvog seta reprezentacije su se smenjivale u vodjstvu, sve do finiša tog dela igre. Tada je Srbija sa tri vezana poena, Bošković i dva iz bloka, stigla do set lopte (24:20), a tačku na prvi set stavila je Rašić smečom.

Predvodjena Bošković, Srbija je na početku drugog seta povela sa 7:2, Italijanke su potom prišle na 9:7, ali je to sve što su uspele da urade. Igra Italije se potom potpuno raspala, a Srbija je gotovo savršenom igrom osvojila drugi set sa ubedljivih 25:14.

Srbija je prvi put problem s igrom imala na početku trećeg seta, pa je Italija stigla do četiri poena prednosti (9:13). Medjutim, Srbija je nakon toga vezala šest poena, preokrenula rezultat na 15:9 i najavila pobedu.

Dva nova poena Bošković i poen Rašić donele su Srbiji 17:14 i tu prednost su izabranice Zoran Terzića bez većih problema sačuvale do kraja za plasman u polufinale.

Kraj meča

3. Set

25:21 - POBEDA - Idemo u finale!!!

20:16 - Još samo malo do velike pobede!

15:13 - VODI SRBIJA!

13:13 - Naše dame su ponovo u igri - AJDE!

9:11 - Hvataju naše devojke lagano priključak, još ništa nije gotovo.

4:7 - Otišle su Italijanke na plus tri.

3:3 - Egal na početku trećeg, nadamo se odlučujućeg seta.

2. Set

25:14 - MA TAKO JE BRE! Idemo do kraja!

19:10 - Srpske dame sve bliže osvajanju drugog seta!

16:9 - Kako se približe Italijanke, naše im udare žestoku kontru - IDEMO!

12:9 - Velika borba, ne predaju se Italijanke.

9:6 - Približile su se Italijanke, ali i dalje se mi pitamo u ovom setu!

8:2 - Prednost samo raste!.

5:1 - Kako su završile prvi, tako su i krenule u drugi set - FURIOZNO!

1. Set

25:21 - 1:0 U SETOVIMA ZA NAŠE DEVOJKE!

24:20 - Prva set lopta - AJMO DEVOJKE!

22:20 - Maja Ognjenović izvrsna u odbrani, dala je vetar u leđa svojim saigračicama, još tri poena do osvajanja prvog seta!

21:18 - Bližimo se kraju prvog seta, Srbija ima trirazlike prednosti i četiri poena je deli do osvajanja

18:18 - Brzo su naše devojke uzvrtile udarac i stigle do izjednačenja.

16:18 - Sada dva razlike imaju Italijanke

14:12 - Najviše zahvaljujući odličnim smečevima Tijane Bošković, prešli smo u vođstvo.

9:9 - Blok Mine Popović doneo je izjednačenje srpskim devojkama.

5:5 - Od početka čvrsto na obe strane. Za sada izjednačen duel, igra se poen za poen, nijedna reprezentacija ne može da se odvoji više od dva poena.

4:3 - Dobro su otvorile naše devojke meč, povele sa 2:0, ali se Italijanke ne predaju