"HLADNI RAT" JOŠ TRAJE: Amerikanac sugerisao da njegove trke sa Rusima nisu bile ČISTE!

neverovatno

Marfi je danas osvojio srebrnu medalju u trci na 200 metara leđno, iza Rusa Jevgenija Rilova

Objavljeno: 08:12h

Američki plivač Rajan Marfi sugerisao je danas da njegove trke na Olimpijskim igrama "verovatno nisu bile čiste", nakon što ih je izgubio od ruskih plivača.

Marfi je danas osvojio srebrnu medalju u trci na 200 metara leđno, iza Rusa Jevgenija Rilova, a pre tri dana osvojio je bronzu na 100 metara u istoj disciplini, iza Rilova i još jednog Rusa Kliementa Kolesnikova.

Međutim, na konferenciji za novinare sa osvajačima medalja, Marfi je rekao da "nije iznosio nikakve navode" i čestitao je Rilovu.

Rilov je dugo jedan od najboljih plivača ledjnim stilom. On je negirao da je učestvovao u doping šemama. Rekao je da je uvek bio čist na takmičenjima i da se testirao.

Rilov je rekao da ne oseća da je on bio meta Marfijeve frustracije.

Ruski sportisti se na Igrama u Tokiju takmiče pod imenom Ruski olimpijski komitet zbog kazne za sistemski doping. Oni ne smeju da koriste rusku zastavu, a na pobedničkom postolju umesto himne organizatori puštaju odlomak klavirskog koncerta br. 1 kompozitora Petra Iljiča Čajkovskog.

Takođe, na njihovoj opremi zabranjen je natpis "Rusija".