SLEDI NAM DUGA NOĆ I UZBUDLJIVO JUTRO: Strelci mogu po još neku medalju, kreću vaterpolisti i odbojkašice!

olimpijske igre drugi dan

Biće uzbudljivo, nadamo se da će biti uspešno kao i prvog dana u Tokiju, kada je prvo Damir Mikec osvojio srebro, a potom Tijana Bogdanović bronzu

Prvi dan na Olimpijskim igrama u Tokiju nam je doneo mnogo radosti jer su srpski sportisti osvojili dve medalje.

Prvo je Damir Mikec osvojio srebro u kategoriji vazdušni pištolj, a potom pred sam kraj programa Tijana Bogdanović nastavila tradiciju da taekvondo od Londona 2012. svaki put donese nar jednu medalju. Tako je bilo i sad jer je srpska lavica u borbi za bronzu bila bolja od Japanke Miju Jamade.

Drugog dana nas isto očekuje bogat program jer će mnogo srpskih sportista izaći na borilišta. Šansu za medalju imaju strelci, dok svoja takmičenja započinju odbojkašice i vaterpolisti.

Evo i kompletnog rasporeda srpskih sportista za sutrašnji dan:

02.00: streljaštvo (kvalifikacije 10 metara vazdušni pištolj, žene), Zorana Arunović i Jasmina Milovanović

04.15: streljaštvo (finale 10 metara vazdušni pištolj, žene)

04.48: boks (48-51kg, šesnaestina finala), Nina Radovanović - Mendi Bažald (Kanada)

05.00: basket 3x3 (grupna faza), Srbija - Poljska

06.00: streljaštvo (kvalifikacije 10 metara vazdušna puška), Milutin Stefanović i Milenko Sebić

oko 06.00: tenis (prvo kolo ženskog singla), Ivana Jorović - Alison van Ujtvank (Belgija)

07.20: odbojka (grupna faza, žene), Srbija - Dominikanska Republika

08.25: basket 3x3 (grupna faza), Srbija - Belgija

08.30: streljaštvo (kvalifikacije 10 metara vazdušna puška)

11.20: vaterpolo (grupna faza), Srbija - Španija

12.21: plivanje (kvalifikacije 200 metara slobodno), Velimir Stjepanović

13.30: plivanje (polufinale, štafeta 4x100 slobodno).