SREBRO ZA STRELCE, BRONZA ZA STRELKINJE: Novi uspeh predstavnika Srbije na EP u Osijeku!

svaka čast

Ponovilo se finale od pre dve godine, u konkurenciji muškaraca

Muški seniorski tim Srbije puškom, u sastavu Milutin Stefanović, Milenko Sebić i Lazar Kovačević osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Osijeku.

Srpski muški tim puškom je u drugoj rundi zauzeo drugo mesto sa 623,4 kruga, a ispred Srbije ostala je samo Rusija, pa je tako meč za zlato bio repriza finala EP 2019. godine, održanog takođe u Osijeku.

Tada je Srbija nastupila u istom sastavu kao danas i osvojila srebro.

Prethodno je ženska seniorska ekipa pištoljem u sastavu Zorana Arunović, Jasmina Milovanović i Brankica Zarić osvojila bronzu.