Srpski sportisti uzimaju medalje i posle Rija: Kristina Bedeč osvojila bronzu na SP u kajaku! (FOTO)

SVAKA ČAST!

Ona je maratonsku trku dugu 26,2 kilometra završila na trećem mestu
Objavljeno: 15:13h

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Srpska kajakašica, Kristina Bedeč, osvojila je bronzanu medalju na Prvenstvu Sveta održanom u nemačkom Brandenburgu na Havelu. Trku na 26.2 kilometra srpska reprezentativka je završila u vremenu 2 sata 8 minuta i 17.8 sekundi.

Zlatnu medalju osvojila je Renata Čaj iz Mađarske (02:06:57.0), dok je srebro pripalo Vandi Kisli (2:07:00.3), takođe iz Mađarske.

Čai i Kisli su povele na samom startu i pobegle ostalim takmičarkama, ali su ih u prvom delu trke pratile Kristina Bedeč i Dženi Igen iz Irske koje su jedine ostale u vodećoj grupi. Ubrzo je Igenova posustala i prešla u drugu grupu, dok je Bedeč jedina uspela da održi tempo vodećeg dvojca.