ORLOVI POLETELI NA DRUGO MESTO: Šestica Srbije u Makedoniji!

Kvalifikacije za evropsko prvenstvo

Poslednji učesnik biće poznat posle baraža u kojem se sastaju dve najslabije drugoplasirane reprezentacije.

Objavljeno: 22:18h

Srpski reprezentativci u futsalu su ostvarili prvu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Holandiji.

Oni su u četvrtom kolu Grupe 4 u Skoplju savladali Severnu Makedoniju sa 6:1 (4:1). Isti rivali su se u petak u Srbiji i bilo je 1:1. Sada su “orlovi” pokazali šta znaju.

Poveli su Severni Makedonci golom Ismailija u desetom minutu, i to je bilo sve od njih. Samo 16 sekundi kasnije Pršić je izjednačio iz penala.

Tada je krenuo visok let “orlova” U 13. je Petrović postigao autogol, a dva minuta kasnije je Petrov povećao na 3:1. Već u 16. minutu je Lazarević postigao četvrti gol za Srbiju. Pobedu su overili Tomić u 30. i Rakić u 36. minutu.

Ovom pobedom su se naši reprezentativci popeli na drugo mesto na tabeli. Na Evropsko prvenstvo idu pobednici grupa i šest najboljih drugoplasiranih ekipa.