SRPKINJE BAŠ LOŠE U NORDIJSKOM SKIJANJU: Srbija ostala sa samo još jednim predstavnikom na Svetskom prvenstvu!

Zimski sportovi

Objavljeno: 07:45h

Srpska takmičarka Maida Drndić zauzela je danas 79. mesto na trci 10 kilometara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u nordijskim disciplinama u Oberstdorfu, dok je druga srpska predstavnica Anja Ilić završila na 88. mestu.

Zlatnu medalju osvojila je Norvežanka Tereza Johaug sa vremenom od 23:09,8 minuta.

Srebrnu i bronzanu medalju osvojile su Švedjanke Frida Karlson, odnosno Eba Anderson.

Karlson je za pobednicom zaostala 54,2 sekunde, dok je Anderson zaostala 1.06,09 minuta.

Ovo je Norvežanki 12. zlatna medalja na svetskim prvenstvima, a epilog ove trke bio je isti kao i na skijatlon trci.

Od srpskih predstavnika na Svetskom prvenstvu ostao je još Miloš Milosavljević, koji će u sredu nastupati u disciplini 15 kilometara slobodnim stilom.