PJOTR ŽILA OSVOJIO ZLATNU MEDALJU ZA POLJSKU! Gajger drugi, Lanišek treći na SP u Oberstdorfu

svetsko prvenstvo u ski skokovima

Sutra je na programu timsko takmičenje

Poljski takmičar Pjotr Žila osvojio je danas zlatnu medalju u ski skokovima na Svetskom nordijskom prvenstvu u nemačkom Oberstdorfu.

Žila je do zlatne medalje na maloj iliti normalnoj skakaonici došao skokovima od 105 i 102,5 metara, odnosno sa 268,8 bodova.

Pjotr Žila, Ski skokovi

Srebrna medalja pripala je Nemcu Karlu Gajgeru skokovima od 103,5 i 102 metra i sa 265,2 boda, a bronzana Slovencu Anžeu Lanišeku sa 102,5 i 101 metar, odnosno sa 261,5 bodova.

Vodeći u Svetskom kupu, Norvežanin Halvor Egner Granerud zauzeo je četvrto mesto, nakon što je posle prve serije bio na 16. mestu. Drugim skokom od 103 metara Granerud je uspeo da popravi plasman, ali je sa 259,7 bodova ostao bez medalje.

Sutra je na Svetskom prvenstvu na rasporedu ekipno mešovito takmičenje u ski skokovima, od 17 časova.