NEVENA BEZ PLASMANA: Zlato u Kortini d'Ampeco osvojila Mikaela

Svetsko prvenstvo

Srpska skijašica Nevena Ignjatović nije uspela da završi drugu vožnju na Svetskom prvenstvu u Kortini d'Ampeco, u disciplini alpska kombinacija.

Ignjatović je nakon prve vožnje bila na 27. mestu, a u drugoj vožnji je pogrešila u donjem delu staze i tako ostala bez plasmana.

Zlatnu medalju osvojila je Amerikanka Mikaela Šifrin pošto je posle superveleslaloma i slaloma bila najbrža s rezultatom 2:07,22 minuta.

Šifrin je ovo šesta zlatna medalja na svetskim prvenstvima, a ukupno deveta u karijeri na planetarnoj smotri.

Srebrnu medalju osvojila je Slovakinja Petra Vlhova sa 0,86 sekundi zaostatka, dok je bronza otišla u ruke Mišel Gizin iz Švajcarske koja je za pobednicom zaostala 0,89 sekundi.

Trku je obeležio veliki broj odustajanja u drugoj vožnji. Pored Ignjatović, trku nije završila ni prvoplasirana nakon super-džija, Italijanka Federika Brinjone, kao ni dosadašnja svetska šampionka u kombinaciji Vendi Holdener iz Švajcarske.