OSVAJAČ ZLATNE OLIMPIJSKE MEDALJE PREMINUO U 50. GODINI! Uzrok iznenadne smrti džudo legende nepoznat!

tužna vest

Legenda gruzijskog džudoa David Kakaleišvili preminuo je danas 50. godini života, saopštila je Džudo federacija Rusije.

– Počasni master sportskih nauka preminuo je 11. januara u 50. godini. Svi izražavamo najdublje izraze željenja i saučestvujemo u bolu njegove porodice i prijatelja, kao i svih u Gruziji.

Kakaleišvili je 28. februara trebalo da proslavi 50. rođendan. Uzrok smrti za sada nije poznat, ali prošle godine je boravio u bolnici zbog problema sa srcem.

Gruzijac će ostati upamćen pre svega po zlatnoj medalji koju je osvojio kao član sovjetskog tima na Olimpijskim igrama u Barseloni 1992.

Ovaj podvig je mogao da ponovi i četiri godine kasnije u Atlanti, kao član Gruzije, ali je propustio start turnira jer je otišao u pogrešnu dvoranu.

U bogatoj karijeri David je osvojio i tri zlatne medalje ne Evropskim prvenstvima.