NI ŠEVČENKO IM NE BI POMOGAO: Srbija srušila sjajnu Ukrajinu i boriće se za medalju na Evropskom prvenstvu!
Odbojklaši Srbije love polufinale, Foto: AP

evropsko prvenstvo

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 23:10h

Reprezentacija Srbije se plasirala u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je nakon pet setova i sjajne odbojke bila bolja od sjajne Ukrajine - 3:2 (21:25, 25:23, 25:22, 19:25, 15:9).

Izabranici Slobodana Kovača nisu odigrali najbolji meč na turniru, ali su bili najbolji kada je bilo najbitnije. Nakon lošeg prvog seta uspeli su da preokrenu stvari u svoju korist i povedu sa 2:1, da bi Ukrajnici odigrlai sjajan četvrti set i došli do izjednačenja.

U petom setu smo pokazali da šampionski karakter, jer su naši momci izvanredno otvorili odlučujući set, napravili set i trasirali put do polufinala.

Najbolji u srpskom timu bili su Aleksandar Atanasijević sa 24 i Uroš Kovačević sa 21 poenom, dok je Nemanja Petrić upisao 12 poena. U poraženoj ekipi Jan Jereščenko je prednjačio sa 18 poena, jedan manje osvojio je Dmitro Vietski, a 12 je dodao Juri Semenjuk.

U polufinalu ćemo igrati protiv Francuske, koja je bila bolja od Italije u tri seta.

Srbiji je ovo 11 plasman u polufinale na poslednjih 13 Evropskih prvenstava, a na prošlom smo osvojili bronzanu medalju.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

15:9 - KRAJ!!! POBEDA SRBIJE - U POLUFINALU SMO!!!

13:7 - Na dobrom smo putu.

10:4 - Nastavljamo da meljemo u petom setu!

8:3 - Pogrešili su Ukrajinci.

6:2 - Strašan smeč Atanasijevića - na servisu je Podraščanin.

3:1 - Dobro smo otvorili odlučujući set!

V SET

19:25 -Nismo uspeli da se vratimo u ovom setu, tako da će pobednika odlučiti peti set.

18:23 - Smanjuje Uroš Kovačević.

17:23 - Tajm-aut Slobodana Kovača.

17:22 - Izblokiran smeč Atanasijevića. Nalazimo se u teškoj situaciji.

16:20 - Sapleo se Jovović, loše dodao Atanasijeviću, a on pogrešio.

10:14 - Raste prednost rivala.

8:11 - Bolja je Ukrajina u četvrtom setu, pre svega, zahvaljujući dobroj odbrani.

3:3 - Dobar početak i sa jedne, i sa druge strane.

IV SET

1 / 2 Foto: AP

25:22 - Bravo Orlovi!!! Pokazali smo sjajnu igru kada je bilo najpotrebnije! Vodimo sa 2:0 u setovima.

23:20 - Majstorija Uroša Kovačevića! Kakva improvizacija za veoma bitno vođstvo našeg tima.

20:18 - Sjajna odbrana naših igrača i još bolji napad Petrića.

16:13 - Ponovo prolazi igrač Ukrajine Jerešenko. Vodimo i dalje, to je najbitnije.

9:4 - Kovačević fenomenalno poentira, ali onda i greši. Istom merom uzvraćaju Ukrajinci.

5:3 - Odlični Atanasijević nastavlja da 'teroriše' Ukrajince.

2:2 - Izjednačeno je počeo i treći set.

III SET

25:23 - Supermen Uroš Kovačević!!! Srbija uspeva da dođe do izjednačenja - 1:1 u setovima!

21:21 -Sjajni servisi Atanasijevića! Novi tajm-aut Ukrajinaca, serija 4:0 na krilima našeg korektora.

14:17 - Taman kada se približimo, Ukrajinci odgovore još bolje.

14:14 - Izjednačenje! Odlični Lisinac se veoma dobro snašao na mreži. Žestoka borba u Antverpenu.

12:14 - Ne uspevamo da uspostavimo kontrolu u ovoj utakmici, Ukrajina igra zaista izvanredno, dok Srbija traži ritam.

8:9 - Lisinac je na servisu, vezali smo dva poena za prilazak na poen razlike... Kovačević je sa 8 poena naš najefikasniji igrač.

1:5 - Srpski odbojkaši su lošu igru s kraja prvog perioda igre preneli na drugi. Ukrajina igra sjajno i vodi na početku drugog seta.

II SET

21:25 - Ukrajina je osvojila prvi set. Loša igra Kovačevih izabranika i apsolutno zasluženo vođstvo Ukrajinaca.

21:24 - Imamo problema sa prijemom - Ukrajina ima set loptu.

20:21 - Tri vezana poena Ukrajinaca.

20:18 - Ponovo sjajni Uroš Kovačević! Veoma bitni poeni za Orlove u prvom setu.

18:17 - Vodimo! Kovačević je sjajno probio dvojni blok i doveo Srbiju u prednost.

14:16 - Nastavlja se slaba igra izabranika Slobodana Kovača. Dosta grešaka, loš prijem... Ukrajinci su ušli u ovaj meč motivisanije.

11:11 - Izjedanačena borba. Ne uspevamo da dođemo u vođstvo. Igra se poen za poen.

6:6 - Fantastičan smeč Srećka Lisinca i Srbija dolazi do izjednačenja.

4:6 - Nešto lošiji početak naših odbojkaša. Ukrajina je motivisano ušla u meč.

20:30- Počelo je četvrtfinale Evropskog prvenstva.