ŠAMPIONKE NE SMETE DA RAZLJUTITE: Odbojkašice izgubile set, pa se razgoropadile protiv Turkinja za 5/5 u grupi!
Srpske odbojkašice su sa svih pet pobeda u grupi prošle u osminu finala, Foto: EPA/Sedat Suna

Evropsko prvenstvo za odbojkašice

Brankica Mihajlović i Tijana Bošković su bile nezaustavljive

Objavljeno: 21:47h

Srpske odbojkašice su ostvarile pet od pet u grupnoj fazi Evropskog prvenstva u Ankari, jer su u poslednjem kolu pobedile i domaću selekciju Turske, posle preokreta, po setovima 23:25, 25:19, 25:22 i 25:22.

Osvajanjem prvog mesta u grupi, aktuelne prvakinje Evrope su sebi obezbedile lakšeg protivnika u osmini finala, a to će biti selekcija Rumunije. Ta utakmica se igra u nedelju od 16.00 časova.

Brankica Mihajlović je odigrala fantastično
Brankica Mihajlović je odigrala fantastičnofoto: EPA/Sedat Suna

Naše "gracije" su ponovo uspele da naprave preokret posle izgubljenog prvog seta i tako opet dokazale od čega su satkane, ali i zašto su najbolja i evropska i svetska reprezentacija.

Prvi set je pripao Turkinjama posle kontroverznih sudijskih odluka kada je prvo suđen nepostojeći prelaz Mihajlovićevoj, a onda i greška Tijani Bošković.

Stefana Veljković i Brankica Mihajlović
Stefana Veljković i Brankica Mihajlovićfoto: EPA/Sedat Suna

Međutim, to je samo dodatno motivisalo naše odbojkašice kojima je proradio inat, posebno Brankici Mihajlović koja je blistala u naredna tri seta i bila glavna pokretačka snaga naše ekipe.

Najefikasnija je bila Boškovićeva sa 20 poena, dok je Mihajlović osvojila 19. U ekipi Turske najbolja poenterka je bila Erdem sa 16 poena, a po 10 su osvojili Boz i Kaliskan.