FANTASTIČAN PREOKRET SRBIJE ZA 80 SEKUNDI: I novi Delfini pokazali da imaju petlju, iako su gubili celu utakmicu!
Dušan Mandić je pokrenuo preokret, Foto: Starsport©

Boriće se za 5. mesto

Vaterpolisti su posle peteraca pobedili Nemačku

Objavljeno: 09:42h

Možda je deo javnosti razočaran time što se podmlađena reprezentacija Srbije neće boriti za novu medalju na Svetskom prvenstvu, ali i ovi momci, kojima je ovo bilo prvo veliko takmičenje su pokazali da imaju petlju.

Izabranici Dejana Savića su u borbi za treće mesto protiv Nemačke pokazali da su i oni momci velikog srca, pošto su napravili veliki preokret za minut i po i potom posle petaraca pobedili, pa će se boriti za 5. mesto na planetarnom šampionatu.

Srbija i Nemačka su posle četiri četvrtine bile poravnate 12:12, da bi u petercima "delfini" bili bolji 17:16.

Uh kakva je to bila dramatična završnica pošto su "panceri" sve vreme bili u prednosti a u poslednja dva minuta su imali dva gola prednosti.

Međutim, na 80 sekundi do kraja, Dušan Mandić, u svom stilu, šraubom, smanjuje na 11:12, da bi usledila dobra odbrana naših i napad za izjednačenje.

Odlično je Rašović proigrao Lazića koji je zatresao mrežu i doneo izjednačenje, dok je selektor Nemačke crveneo od besa na svoje igrače.

A da izgube dobijenu utakmicu potrudili su se Mandić, Dedović, Stojanović, Strahinja Rašović i Drašović koji su bili precizni na petercima, dok je golman Rističević već u prvoj seriji odbranio šut Gilera.

Srbija će u borbi za peto mesto igrati protiv boljeg iz meča Australija - Grčka.