RISTIČEVIĆ ČINIO ČUDA NA GOLU: Srbija odrala Grke za četvrtfinale, nije primila nijedan gol u drugom poluvremenu!
Vaterpolo reprezentacija Srbije, Foto: Starsport©

BRAVo, delfini

Podmlađena ekipa Dejana Savića daje nam sve više razloga da budemo optimisti

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Južnoj Koreji pošto su u trećem kolu grupe A u direktnom duelu za prvo mesto savladali Grčku sa 9:3 (3:1, 3:2, 0:0, 3:0). Delfini će u borbi za plasman među četiri najbolje ekipe igrati sa pobednikom duela osmine finala između Španije i Japana.

Dobro je Srbija krenula i preko Ranđelovića povela sa 1:0, a istovremeno je odbrana odlično funkcionisala pošto Grci nisu iskoristili tri napada sa igračem više, ali su na kraju ipak stigli do izjednačenja. Nije to poremetilo ritam Delfina pošto su braća Rašović, prvo Strahinja, a zatim i Viktor doneli Srbiji vođstvo od 3:1 posle prve četvrtine.

Dobro su Grci počeli drugu deonicu i smanjili na 3:2, a odna je usledio gol za gol na obe strane pošto je Mandić pogodio, a za njim Murikis. Dva gola prednosti vratio je Stojanović, da bi zatim Lazić pogodio za 6:3. Imala je Srbija priliku i za četiri gola prednosti, ali lopta pogađa prečku, pa su Delfini na poluvremenu vodili sa 6:3.

Od tada, na terenu je bio samo jedan tim, tim Srbije. Grci nisu dali nijedan gol u drugom poluvremenu!

Izdvojili su se efikasni Dušan Mandić i sjajni Dimitrije Rističević, koji je činio čuda na golu.

Srbija će u četvrtfinalu Svetskog prvenstva 23. jula igrati protiv pobednika meča Španija – Japan.