SRBIJA POJELA AUSTRALIJU ZA FINALE: Jedna pobeda nas deli od pehara i plasmana na Olimpijske igre!
Vaterpolisti Srbije su u finalu Svetske lige, Foto: Starsport©

Svetska liga u vaterpolu

Sva dešavanja na meču Srbija - Australija ste pratili u lajv blogu na Espresu

Objavljeno: 20:10h

Vaterpolisti Srbije su u finalu završnog turnira Svetske lige, čiji smo domaćini, i nedostaje im samo još jedna pobeda da osvoje titulu i obezbede plasman na Olimpijske igre sledeće sezone.

Evropski i olimpijski prvaci su, rekli bismo, daleko daleko lakše stigli do ubedljive pobede 16:11 u polufinalu nad Australijom, koja je do sada bila najugodnije iznenađenje takmičenja.

Naučili su srpski odbojkaši lekciju iz prvog meča sa "kengurima" na startu takmičenja i ovog puta nisu dozvolili protivnicima da ih iznenade.

Filip Filipović je bio naš najbolji strelac na ovom meču
Filip Filipović je bio naš najbolji strelac na ovom mečufoto: Starsport©

Furiozno su ušli u meč, odigrali savršenu prvu četvrtinu i tako obezbedili sebi mirni ostatak meča u kome su igrali onoliko koliko im je dovoljno za pobedu.

Kao što su uostalom i rekli u najavi, da im je za pobedu potrebno da odigraju najbolji meč do sada i tako se i dogodilo. Izrešetali su u prvih 7 minuta Filipović, Mandić, Prlainović i Vico australijskog golmana.

Ipak, pokazali su na momente, posebno u poslednjoj četvrtini koliko su ozbiljna ekipa Australijanci kada su se spustili na -2 u samom finišu, te tako uneli malo neizvesnosti, ali odmah smo to sasekli u korenu.

Sada je najvažnije da se naši igrači odmore i pripreme za finale, gde čekaju pobednika meča Hrvatska - Španija.

1 / 24 Foto: Starsport©

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 1, Rašović 1, Ranđelović, Ćuk, D. Pijetlović 2, Vico 2, Aleksić, Jakšić 1, Filipović 5, Prlainović 3, S. Mitrović 1, B. Mitrović. AUSTRALIJA: Denerli, Kembel 2, Ford 1, Kajes 3, Pauer, Lahlan, Rouč 1, Janger 2, Bruks, Put 1, Hauden, Edvards 1, Hrisantos.

Sva dešavanja na meču Srbija - Australija ste pratili u lajv blogu na Espresu.

16:11 - Rašović u poslednjoj sekundi meča upisuje svoje ime među strelce.

15:11 - Ma bravo! Sve je gotovo! Nikola Jakšić sa distance filigranski precizno!

14:11 - To je ono što nam je bilo neophodno! Filip Filipović u poslednjim sekundama napada postiže važan pogodak.

13:11 - E sada je već ozbiljno. Igrač više iskorišćen i Australija je na samom -2.

13:10 - Sada dobro koriste igrača više Australijanci, ponovo preko Rouča.

13:10 - Uzvraća Filip Filipović na drugoj strani kako bi ih primirio.

12:9 - Peterac sada za Australiju i opet su na -3 zahvaljujući Rouču.

12:8 - Odmah na drugoj stvari odgovara Duško Pijetlović.

11:8 - Pogotkom otvaraju Australijanci poslednju četvrtinu, što je dovoljno upozorenje za "delfine" da se ne opuštaju previše.

Kraj treće četvrtine!

11:7 - U poslednjoj sekundi treće četvrtine Australija postiže gol.

11:6 - Lepa akcija reprezentacije Australije koju pogotkom kruniše Timoti But!

11:5 - Kontranapad srpskih vaterpolista i Andrija Prlainović postiže svoj treći gol na utakmici. Ovde je već sada sve rešeno.

10:5 - Drugo gol Jangera na utakmici!

10:4 - Laka realizacija za Stefana Mitrovića!

Kraj prvog poluvremena!

9:4 - Kakva akcija srpskih vaterpolista sa igračem više kao tačka na prvo poluvreme!

8:4 - Filip Filipović prekida post naših vaterpolista u ovoj drugoj četvrtini.

7:4 - Popustili su sada malo srpski vaterpolisti, što Australijanci koriste da priđu na samo 3 gola zaostatka.

7:3 - Moraju i Australijanci da postignu neki gol, ovog puta je to uradio centar Kejs.

7:2 - Golman Australije je ostavljen na milost i nemilost srpskim vaterpolistima! Andrija Prlainović!

Kraj prve četvrtine koju su "delfini" odigrali maestralno!

6:2 - Lep gol Edvardsa.

6:1 - Ma tako je! Filip Filipović je raspoložen da cepa mreže dana, to je ona golgeterska forma našeg najboljeg strelca!

5:1 - Sjajna realizacija srpskih vaterpolista. Prvi igrač više na utakmici i odmah ga pretvara u gol Duško Pijetlović.

4:1 - Evo ga i prvi gol za Australiju, Kembel koristi igrača više!

4:0 - Ma bolje nije moglo! Andrija Prlainović je siguran izvođač peterca.

3:0 - Majstorija! Nemanja Vico šraubom postiže pogodak i naši momci već sada stiču veliku prednosti, a da do sada nije viđeno nijedno isključenje na utakmici.

2:0 - Furiozan start srpskih vaterpolista! Raspucani su naši levoruki igrači, sada je Mandić pogodio.

1:0 - Evo prvog gola za srpske vaterpoliste! Filipović odmah iz faula šutira i pogađa mrežu.

14.55 - Tribine nisu baš ispunjene, ali podrška stiže srpskim vaterpolistima.

1 / 2 Foto: Espreso