NE MOŽE SE S TAKVIM GLUPOSTIMA PROTIV SVETSKIH PRVAKA: Francuzi samleli srpske rukometaše na Svetskom prvenstvu!
Francuska je pobedila Srbiju na Svetskom prvenstvu, Foto: EPA/HAYOUNG JEON

Svetsko prvenstvo za rukometaše

Pravi debakl naših igrača u drugom poluvremenu

Objavljeno: 22:20h

Rukometaši Srbije doživeli su ubedljiv poraz 32:21 u 2. kolu grupe A na Svetskom prvenstvu od Francuza.

Očigledno je da je ona propuštena šansa protiv Rusa da se dođe do pobede u poslednjih trenucima itekako uticala na srpske igrače, dok sa druge strane teško izvojevana pobeda nad Brazilom je uticala da francuski rukometaši daleko ozbiljnije uđu u ovaj meč.

Mijajlo Marsenić u akciji
Mijajlo Marsenić u akciji foto: AP

Možemo reći da su naši igrači nekih 25 minuta uspevali da pruže otpor aktuelnim svetskim prvacima, ali je nakon toga usledio pravi raspad sistema.

Pogotovo u drugom poluvremenu kada su naši rukometaši srljali iz greške u grešku, iako je Ivan Mošić postigao fantastičan gol u poslednjoj sekundi, ili bolje reći da je golman Francuske napravio glupost, pa se očekivalo da Orlove to podigne i da im samopouzdanje za nastavak susreta.

Ivan Mošić je bio naš najefikasniji igrač sa 4 gola
Ivan Mošić je bio naš najefikasniji igrač sa 4 gola foto: EPA/Hayoung Yeon

Ali umesto toga, počeli su da se promašuju ziceri, lopte su se gubile kao na traci zbog brzopletosti i nerezonskih pokušaja da se nađu neka rešenja.

Ni sami ne znamo koliko smo samo kontranapada ili polukontri upropastili usled pogrešnih dodavanja ili pokušaja da se "izmisli nešto" iako su rešenja bila jednostavnija.

Bogdan Radivojević postiže neverovatan gol
Bogdan Radivojević postiže neverovatan gol foto: EPA/HAYOUNG JEON

A za sve to vreme "galski petlovi" su surovo kažnjavali svaki naš promašaj, svaki naš loše izveden napad i već sredinom drugog poluvremena rešili pitanje pobednika, a na kraju i stekli dvocifrenu prednost.

Remili je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 5 golova, ali su se skoro pa svi igrači Francuske upisali u strelce. Kod Srbije sa 4 gola se istakao Mošić.

Draško Nenadić u akciji
Draško Nenadić u akciji foto: EPA/Hayoung Yeon

Ovaj poraz stavlja našu reprezentaciju u težak položaj u grupi A pred nastavak šampionata, pošto su u ostalim mečevima i Rusi i Nemci zabeležili pobede.

Naredni meč naša reprezentacija igra protiv Brazila u ponedeljak od 15.30.

Svetsko prvenstvo, 2. kolo: Grupa A Rusija – Republika Koreja 34:27 Nemačka – Brazil 34:21 Srbija – Francuska 21:32