NE MOŽEŠ LOPATOM NA BAGER: Ruskinje očitale lekciju Srbiji
Ženska rukometna reprezentacija Srbije, Foto: EPA/Eddy Lemaistre

EP U RUKOMETU ZA ŽENE

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na lajv-blogu na Espresu

Objavljeno: 19:41h

Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je od Rusije u prvom kolu druge faze Evropskog prvenstva u Francuskoj sa 29:25.

Iako je utakmica počela neizvesno igrom gol za gol, izabranice Ljubomira Obradovića počele su da greše i da budu brzoplete u organizaciji napada. Ruskinje, olimpijske šampionke, znale su da iskoriste sve greške našeg tima i iz brzih kontri vrlo brzo su se odlepile na plus pet - 14:9.

Uspela je Srbija u drugom poluvremenu da smanji zaostatak na minus dva u 36. minutu, imala i dve igračice više i sjajnu priliku da se vrati u meč, ali dve sjajne odbrane ruskih golmana su stavile do znanja Srbiji da će izgubiti meč.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na lajv-blogu na Espresu...

29:25 - Poraz Srbije od Rusije.

29:24 - Drže Ruskinje plus pet u 57. minutu.

28:22 - Sve pogađaju Ruskinje u 54. minutu.

27:22 - Andrea Lekić pogađa za minus pet (52. minut).

27:21 - Greše Srpkinje i dalje, još jedna promašen okntra napada u 50. minutu.

26:21 - Šesti gol za na utakmici za Krpež - Šlezak, ali Ruskinje i dalje u vođstvu (48. minut).

24:20 - Sjajan gol Lekićeve, ali samo za minus četiri u 46. minutu.

24:18 - Nova brzopletost Srpkinja i sigurna egzekucija Ruskinja iz kontre u 44. minutu.

22:17 - Posle još jedne kontre, Rusija vodi sa plus pet u 42. minutu.

20:16 - Greške i brzopletost Srpkinja ponovo donose Rusiji četiri gola viška u 40. minutu.

18:16 - Dve sjajne odbrane Čolićeve u 38. minutu.

18:16 - Vodi Rusija, ali ima i dve igračice manje, a Radojević smanjuje minus dva u 36. minutu

17:15 - Smanjuju Srpkinje za dva minuta (35. minut).

17:14 - Seriju protivnica prekida Cvijićeva u 33. minutu.

17:13 - Nastavljaju Ruskinje u istom ritmu (31. minut).

16:13 - Vode Ruskinje na poluvremenu.

16:13 - Smanjuje Srbija na minus tri u 28. minutu.

15:11 - Sa dva gola kapitena Krpež- Šlezak smanjuje Srbija u 26. minutu.

14:9 - Brzoplete reakcije Srpkinja i kontre Ruskinja dovele su Rusiju do ubedljivih plus pet u 24. minutu.

11:9 - Vode Ruskinje u 22. minutu.

8:8 - Kakva odbrana Tomašiveće i gol Cvijićeve za dramu u 18. minutu.

6:6 - I dalje je neizvesno, a semafor pokazuje 15. minut.

3:3 - Neizvesno je u osmom minutu meča Ruskinja i Srpkinja.