LOŠ DAN ZA SRBE U GLAZGOVU! Silađi ostao bez medalje a Barna bez finala!

Više sreće drugi put

Finalna trka na 50 metara slobodnim stilom održaće se sutra od 16.50

Srpski plivač Čaba Silađi zauzeo je peto mesto u disciplini 50 metara prsno na Evropskom prvenstvu u Glazgovu.

Silađi je finalnu trku završio za 27 sekundi i 20 stotinki, što je njegov najlošiji rezultat na ovom prvenstvu u ovoj disciplini.

On je u polufinalu imao treće vreme, ali je usled nešto lošijeg starta, odnosno reakcije na startu ostao bez medalje.

Zlatna medalja pripala je Britancu Adamu Pitiju, koji je trku završio za 26,09 sekundi, dok se srebrnim odličjem okitio Italijan Fabio Skozoli sa 0,70 sekundi zaostatka, a bronza je pripala Piter Džon Stivensu sa 1,09 sekundi lošijim vremenom od pobednika.

Dok je drugi srpski plivač Andrej Barna nije se danas plasirao u finale discipline 50 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u Glazgovu.

On je postavio novi nacionalni rekord u vremenu od 22 sekunde i 27 stotinki, ali to je bilo tek sedmo vreme u drugoj polufinalnoj grupi, a ukupno 15. Barna je ovim rezultatom oborio rekord Milorada Čavića od pre 10 godina.

Finalna trka na 50 metara slobodnim stilom održaće se sutra od 16.50.

BONUS VIDEO: Navijači Spartaka iz Trnave skandiraju na Marakani: Kosovo je srce Srbije!