Pitsburg ispustio pobedu: Denver herojski ukrao Stilersima dobijenu utakmicu! (FOTO)

NFL, PLEJ-OF

Bronkosi su do pred sam kraj meča imali poen zaostatka, ali su dodatnim naporima uspeli da preokrenu meč i ostvare pobedu koja ih je odvela u finale konferencije
Ekipa Denvera plasirala se u finale Američke fudbalske konferencije, terenu pobedila Pitsburg sa 23:16. Bronkosi će
Nju Inglanda. Denver u prvoj četvrtini nije na najbolji način iskoristio svoju dobru poziciju
su se na kraju završila sa samo dva šuta za tri poena umesto
Na drugoj strani, oslabljeni Pitsburg je, predvođen Benom Rotlisbergerom Ficdžeralda Tusenta na 7:6.
Stilersi su za prvih pet minuta druge deonice stigli do novih poena momentima imali velike probleme u napadu pratili
Denver se trgao u finišu poluvremena, pa je fild golom Brendona Mekmanusa 51 jarde smanjio prednost Pitsburga na 10:9. pa su Stilersi u poslenjih 15 minuta ušli s
Ključni detalj utakmice dogodio se kada je odbrana Denvera Meningu da krene u novi napad. Fambl rivala Mening je iskoristio, Pitsburga, a dobar napad tačdaunom je završio Si Džej Anderson
Posle tog tačdauna i pretvaranja za dva poena, Denver je potpuno preokrenuo r 20:13 tri minuta pre kraja meča. tsburg je do kraja utakmice krenuo na sve ili ništa, ali je odbrana Denvera Mekmanus je novim fild golom praktično stavio tačku Stilersi su i posle toga pokušali da promene situaciju na terenu i naprave čudo 19 sekundi pre kraja utakmice pogodio za tri poena, a potom su Stilersi on-sajd kikom pokušali da izbore novi napad, ali to nije pošlo za rukom
U finalu NFC konferencije igraće Arizona Kardinalsi i Karolina Pantersi. NFL na programu su narednog vikenda.